Apskats+padoms: Sony KDL-40D3400 un “Plazma pret LCD”

Šodien veikalos kuplā skaitā atrodami dažnedāžādu izmēru un ražotāju piedāvātie LCD televizori – ierīces, kas jau kļuvušas par masu produkciju un ir ienākušas daudzās mājsaimniecībās. Taču kāpēc popularitāti negūst plazmas paneļi? Ieskatīsimies tehnoloģiju atšķirībās un pie reizes apskatīsim Sony ražoto 40 collu (102 cm) LCD televizoru KDL-40D3400 ar FullHD izšķirtspēju un daudzām attēla uzlabošanas tehnoloģijām, kas plazmas paneļus nostāda vēl grūtākā pozīcijā.

Pēdējo pāris gadu laikā abas tehnoloģijas gājušas krietnu soli uz priekšu, lai arī lielāku izrāvienu nodrošinājis LCD. Abu tehnoloģiju televizori izskatās ļoti līdzīgi un no pirmā acu uzmetiena ir grūti tos atšķirt – līdz brīdim, kad ielien ierīču korpusos… Plazma tehnoloģijā izmanto īpašu matricu, kas pildīta ar plazmas šūnām; katra no šīm šūnām tiek izgaismota ar elektrības pievadīšanas palīdzību, tādējādi tiek iegūts nepieciešamais tonis. Tajā pat laikā LCD būtība ir sviestmaižu stilā saspiest šķidros kristālus, caurspīdīgas plāksnes un aizmugurapgaismojuma ierīci; attēls šajā tehnoloģijā arī tiek radīts ar elektroenerģijas pievadīšanas palīdzību.

[img]/images/upload/SonyLCD_1.jpg[/img]

Plazmas paneļu lielākais trumpis salīdzinājumā ar LCD televizoriem ir augstāks kontrasta līmenis un spēja kvalitatīvāk attēlot melnos toņus. Tiesa, testējot Sony piedāvāto LCD TV ar 16000:1 kontrasta līmeni, pārliecinājāmies, ka LCD tehnoloģija jau ir spējīga piedāvāt līdzvērtīgas kvalitātes attēlu. Pateicoties Live Colour Creation tehnoloģijai, melnie toņi ir melni un krāsainie ir krāsaini, tādējādi KDL-40D3400 iespējams lietot kā pilnvērtīgu mājas kinozāles televizoru. Arī saulainā laikā, kad pa logu uz ekrāna iespīd saule, attēls matētajā ekrānā ir saredzams. Jāpiebilst, ka Sony TV spilgtums ir 450 cd/m2.

Nākamais plazmas trumpis salīdzinājumā ar LCD ir attēla skata leņķis – tas rāda cik platā leņķī iespējams vērot televizoru. Konkrētajam Sony piedāvājumam tas ir 89 grādi katrā virzienā, taču praksē šis rādītājs ir mazāks – apmēram 50 līdz 70 grādi ir robeža, kad jau vairs nav iespējams baudīt piedāvāto attēlu (tas paliek gaišāks un tumšāks, atkarībā no attēlotās ainas).

LCD tradicionālais pārākums pār plazmas ekrāniem bijusi izšķirtspēja – tā šim 16:9 malu attiecības televizoram ir jau pieminētā 1920×1080, kas ļauj pilnvērtīgi baudīt jaunākās FullHD filmas un koncertus. Jāpiezīmē, ka to būs iespējams darīt ilglaicīgi, jo LCD TV nākamais pārākums ir par ~ 30% mazāks elektrības patēriņš.

[img]/images/upload/SonyLCD_2.jpg[/img]

Tradicionāli plazmas paneļi bijuši piemēroti bagātnieku izvirtībām vai patiesu mākslas cienītāju apmierināšanai – klasiskai plazmai darba mūžs ir apmēram 30 līdz 60 tūkstoši stundas (pie kam, ar laiku tiek zaudēts spilgtums). Tā pat reti kad šādiem paneļiem ir TV uztvērējs (tātad, tas jāpērk vai nu atsevišķi, vai nu jāsamierinās ar DVD/HD atskaņotāja pieslēgšanu un aizmiršanu par ikvakara Panorāmas skatīšanos).

[img]/images/upload/SonyLCD_5.jpg[/img]
[img]/images/upload/SonyLCD_6.jpg[/img]

LCD tehnoloģija piedāvā garantētu 60 tūkstošu stundu atskaņošanu bez attēla kvalitātes izmaiņām, kā arī TV uztvērēju jau ierīces korpusā. Sony šai TV lietai piegājuši nopietni un ierīcē iebūvējuši arī digitālās televīzijas uztvērēju. Ierīces aizmugure ir iespēju bagāta – atrodamas 2 SCART, 2 HDMI, VGA, S-Video, RGB un citas ligzdas, kas ļaus pieslēgt pilnīgi visu šodien pieejamo tehniku kino baudīšanai, atstājot iespēju ieskatīties arī televīzijas pasaulē.

[img]/images/upload/SonyLCD_3.jpg[/img]

Aizgājuši tie laiki, kad plazmas paneļi bija krietni vien pārāki kino baudīšanai. Arī LCD paneļi jau vairākus gadus spēj attēlot dinamiskas ainas bez to „izsmērēšanās” – reakcijas laiks 12, 8, 6 un pat 4 vai 2 milisekundes vairs nav nekas neparasts (KDL-40D3400 šis rādītājs ir 6 ms). Tā pat lielā atšķirība cenas/izmēra attiecībā ir zudusi un LCD TV ir kļuvuši izdevīgāki – šobrīd kā etalonu apskatīto Sony KDL-40D3400 LCD televizoru [url=http://euroshop.lv/lcd_plazmas_televizori/lcd_televizori/_sony_kdl_40d3400/]Euroshop interneta veikalā iespējams iegādāties par 689 latiem[/url].

[img]/images/upload/SonyLCD_4.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us