Acer Aspire 5315 – izskatīgs, lēts un jaudīgs

[b]Apskatei izpakots vēl viens no [i]Acer[/i] portatīvajiem datoriem – [i]Aspire 5315[/i] ar divu gigabaitu operatīvo atmiņu, 15 collu WXGA [i]CrystalBrite[/i] ekrānu un 160 Gb cieto disku. Ražotājs kā labu atgādinājumu par [i]Microsoft[/i] norietu šajā datorā uzstādījis [i]Linpus Linux[/i] kodolu. Protams, portatīvais dators ar tik iespaidīgu veiktspēju kvalitatīvi [i]sagremos[/i] pat masīvo un lēnīgo [i]Microsoft Vista[/i], taču ieteicamāka vienalga būtu, piemēram, jaunā [i]Fedora[/i]. Tik vizuāli un tehniski pievilcīgam datoram gan nevajadzētu piedalīties operētājsistēmu karos – [i]Acer Aspire 5315[/i] savaldzina pircējus ar citiem līdzekļiem.[/b]

Korpusa ārējās detaļas ir tumša grafīta krāsā un kontrastē ar sudrabaini pelēko taustiņu plāksni. Aplūkojot [url=http://www.euroshop.lv/piezimju_datori/notebook/_acer_aspire_5315/][i]Aspire 5315[/i][/url], nejauši atklājas līdzība ar cita slavena zīmola pārbaudītu dizaina risinājumu – dūmakaini zaļā [i]e-poga[/i] un no šāda paša materiāla izgatavotais modeļa logo atsauc atmiņā vienu no vizuāli interesantākajiem [i]Sony Ericsson[/i] mobilajiem telefoniem – [url=http://www.euroshop.lv/mobilie_telefoni/sonyericsson/_sonyericsson_s500i_black_green/][i]SonyEricsson S500i Mysterious Green[/i][/url], kuru dizaina cienītāji pirka kaudamies. Protams, nevajag vilkt paralēles starp mobilā telefona un portatīvā datora dizaina risinājumiem, par argumentu izmantojot pāris zaļganas plastmasas gabaliņus – drīzāk jau [i]Aspire 5315[/i] korpusa dizaineris varētu būt iedvesmojies no kādam gallu laupītājam piederējušām slīpēta zaļā piromorfīta un sudraba rotaslietām. Ja [i]Aspire[/i] projekta radošā direktora dzimtas saknes meklējamas Lielā Ķīnas mūra tuvumā, piromorfītu, protams, var nomainīt ar tirkīzu vai malahītu, bet gallu laupītāju – ar kādu kumisu pārlietojušos maniaku, kurš kādreiz klīdis neiedomājami milzīgajā teritorijā starp Urāliem un Gobi tuksnesi. Atsakoties no ironijas un papētot tuvāk [i]Aspire[/i] dizaina izcelsmi, atklājās ka dārgakmeņu tēma projektā patiešām tikusi pieminēta un pat ekspluatēta – šī dizaina līnija bez kautrēšanās nosaukta par [i]Acer Aspire Gemstone Laptops[/i]. Taču rezultāts ir futūristisks nevis senlaicīgs. Melna vai tumši pelēka grafīta tekstūra kombinācijā ar dūmakaini zaļo stiklu rada hipnotizējošu nākotnes tehnoloģiju efektu.

[img]/images/upload/Aspire_5315_2.jpg[/img]

Taustiņu plāksne jau pati par sevi norāda, ka lēmumu pieņemšanā piedalījies izglītots, kompetents interfeisu speciālists, kuram labi zināms, ka tumšie taustiņi nogurdina acis un neveicina darba ražīgumu. Tāpēc [i]Aspire[/i] dizaina stūrakmens ir gaišā, pelēcīgi sudrabainā darba virsma. [i]Space[/i] taustiņa un modeļa logo gala nošķēlums veido kopēju diognālu līniju. Arī [i]e-poga[/i] un kursorplāksnes kreisā poga (pēc būtības – peles kreisā poga) nošķelta pa diognāli. Kopumā šīs līnijas veido t.s. vizuālo ritmu – piezīmju datora pieticīgajam, kompaktajam taustiņu panelim ar minimāliem līdzekļiem piešķirta individualitāte. Zinot, ka parastais lietotājs jūt spēcīgu stresu, ja nevar atrast elektroierīces ieslēgšanas pogu, [i]Aspire[/i] dizaineri pret datora lietotāju dusmām apdrošinājušies divkārt – novietojuši ieslēgšanas pogu visredzamākajā vietā – taustiņu plāksnes vidusdaļā zem ekrāna, un [i]uzzīmējuši[/i] šo pogu ļoti atšķirīgu no pārējām.

[img]/images/upload/Aspire_5315.jpg[/img]

Skaļruņu restītes atrodas uz taustiņu plāksnes – nelāgs risinājums, jo starp restītēm un uz skaļruņu virsmas krāsies ēdiena atliekas un putekļi. Paši taustiņi, salīdzinot ar vairāku [i]Acer[/i] konkurentu ražojumiem, atzīstami par diezgan labiem. Šis teksts bez adaptācijas problēmām ir rakstīts uz testējamā [i]Aspire 5315[/i] taustiņiem ar pirkstiem, kuri viennozīmīgi NAV pianista pirksti. Redzes un kustību diskomforts, prātā [i]pārslēdzoties[/i] no personālā datora taustiņu standarta uz portatīvā datora taustiņu standartu, ilga tikai pāris minūtes. Plaukstu pamatnes ērti novietojās uz tām paredzētajiem taustiņu plāksnes sektoriem. Iebūvētās [i]Crystal Eye[/i] web kameras priekšrocības un trūkumi ne ar ko neatšķiras no citu [i]Acer[/i] portatīvo datoru uzrādītajiem rezultātiem – lietotāja redzei ērts ekrāna leņķis negarantē lietotāja atrašanos kameras skatu meklētāja kadra vidū. Laba ziņa – gumijas klucīši, kuri amortizē ekrāna un taustiņu paneļa saskaršanos, pēc skaita ir astoņi un to augstums izskatās lielāks nekā iepriekšējiem modeļiem. Arī gumijas pēdiņas, ar kurām [i]Acer Aspire 5315[/i] atbalstās pret galdu, ir augstākas – tas garantē labāku ventilāciju. Izskatās, ka [i]Acer[/i] ražotāji ņēmuši vērā lietotāju sūdzības par datoru korpusu apakšdaļas pārmērīgu sasilšanu – gaisa plūsmas restīšu platība palielinājusies. Acīmredzams mēģinājums samazināt datora pašizmaksu – komplektācijā nav iekļauts [i]Bluetooth[/i] un infrasarkanais ports. Taču šāda ekonomija samazina ierīces mobilitāti – ne jau visur ir pieejams bezvadu internets un ne jau vienmēr pa rokai ir mobilā telefona USB vads.

[q]Acer Aspire AS5315 tehniskie parametri

Displejs – TFT WXGA
Maksimālā izšķirtspēja – 1280×800 pikseļi
Procesors – Intel Celeron M 550 2.00 Ghz
Operatīvā atmiņa – 2048 Mb
Cietais disks – 160 Gb
RPM – 5400
CD/DVD/CDRW/DVDRW – DVD Super Multi drive (DVD-RAM, DVD±R/±RW)
Video karte – Intel® Graphics Media Accelerator (GMA)
X3100
Videokartes atmiņa – Izmanto galveno PC atmiņu
Videokartes atmiņa (MAX) – 358 Mb
Audio – divi iebūvēti skaļruņi (2 W)
Skaņas karte – Intel High Definition Audio
USB – trīs USB 2.0 ligzdas
Infrasarkanais ports – nav
Bluetooth – nav
VGA – ir
TV izeja – ir
S-Video izeja – ir
II PC kartes slots – QTY ExpressCard/54
FAX/Modem – 56K V.92
Tīkla karte – 10/100BASE-T Ethernet
Wlan – ir
Integrēts atmiņas kartes lasītājs – ir
Baterija – Lithium-Ion 6Cell
Baterijas darbības ilgums – 2 stundas
Svars – 2.8 kg
Operetājsistēma – Linux
Integrēta web kamera – 0.3Mp Webcam

[/q]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us