PlayStation 5 pret Xbox Series X: spēles, kuras mēs ceram redzēt

Pēdējo mēnešu laikā mēs esam guvuši labu priekšstatu par to, kāda veida pieredze jūs varētu sagaidīt Xbox Series X un PlayStatio 5. Lūk, ieskats, kādas spēles mēs varētu sagaidīt uz PlayStation 5 un Xbox Series X to iznākšanas brīdī un pēc tam.

Pirmkārt, Microsoft ir apstiprinājis, ka Halo Infinite, pazīstams arī kā Halo 6, neiznāks reizē ar jauno Xbox Series X konsoli. Halo franšīze ir liels Microsoft hits, tāpēc tās aizkavēšanās jau ilgu laiku tiek apspriesta. Tam vajadzēja ierasties arī pirmajā dienā ar Xbox Game Pass. Mūsu pirmais ieskats spēles materiālos noteikti bija saviļņojošs, pat ja ātri uzzinājām, ka tas ir iemūžināts personālajā datorā, nevis uz Xbox Series X.

Xbox Series X spēļu pieredze

Fable (Xbox Series X)

Zināms, ka Xbox Series X tiks izlaistas arī Senua Saga: Hellblade II un vikingu tēmas Assassin’s Creed Valhalla. Nesenais Xbox Series X gameplay parādīja arī daudzas trešo pušu Xbox Series X spēles, tostarp Vampire: the Masquerade – Bloodlines 2, Yakuza: Like A Dragon, Dirt 5 un The Medium.

Vēl aizraujošāks bija paziņojums par Fable reboot Microsoft jūlija spēļu demonstrācijā, kā arī jaunumi no Forza un Obsidian viduslaiku fantāzijas RPG ar nosaukumu Avowed. Sony tradicionāli ir uzvarējis ekskluzīvo spēļu jomā, taču Microsoft noteikti iegūst punktus par nākamās paaudzes konsoli.

Varbūt tikpat lielas ziņas kā jaunās spēles, ir fakts, ka Xbox Series X jau kopš izlaišanas būs savietojama ar visām esošajām Xbox platformām. Ja jums ir spēles oriģinālajam Xbox, Xbox 360 un Xbox One, ir lielas izredzes, ka tās darbosies Xbox Series X – it īpaši jūsu Xbox One bibliotēka.

Turklāt Xbox patiešām uzsver, ka pēc Xbox Series X palaišanas labu laiku plāno atbalstīt dažādu paaudžu spēles. Tas nozīmē, ka Xbox Series X nebūs nekādu ekskluzīvu iespēju, kas jūs vadīs jaunināt savu veco tehniku. Tā ir patērētājiem draudzīga un pieejama attieksme, un X Series joprojām piedāvās visaugstākās kvalitātes Xbox ierīču pieredzi.

Protams, spēles, kuras nav izstrādājušas Microsoft pirmās puses studijas, varētu būt cits jautājums – studijām ir jāizlemj, vai viņi vēlas attīstīt savu spēli gan Xbox One, gan Series X. Galu galā, nav teikts, ka pašas Microsoft pirmās puses studijas pēc pāris gadiem nepāriet tikai uz X sēriju.

Godfall (PS5)

PlayStation 5 spēļu pieredze

Kas attiecas uz PS5 spēlēm, ir zināmas dažas no palaišanas spēlēm un vēl daudz vairāk nosaukumu, kurus plānots izlaist dažus mēnešus pēc pašas konsoles. Starp ātrāk iznākošajām spēlēm ir Astro Playroom, kas būs iepriekš instalēta katrā konsolē, un, iespējams, pirmajā dienā mēs iegūsim Destiny 2: Beyond Light, Madden 21 un NBA 2K21.

Tālāk jāgaida jauna Ratchet & Clank spēle, Horizon: Forbidden West, Marvel Spider-Man: Miles Morales un Gran Turismo 7.

Ja nevēlaties, lai pirmajā dienā tiktu ielādēta virkne jaunu spēļu, Sony saka, ka konsole būs savietojama ar atpakaļejošu laiku. Konsole acīmredzot būs saderīga ar lielāko daļu PS4 bibliotēkas, taču Sony nav paziņojis, vai plāno paplašināt šo funkciju, lai atbalstītu spēles no PS3 un PS2 paaudzes.

Nedaudz atšķirīgi no Microsoft  cross-gen iekļaušanas, Sony arī uzsver, ka joprojām tic paaudzēm, un uzsver savu nākamās paaudzes ekskluzīvo spēļu nozīmi, lai maksimāli izmantotu PS5 iespējas.

Spēļu straumēšanas jautājums

Līdz ar Google ienākšanu spēļu cīņā ar savu Google Stadia spēļu straumēšanas platformu, Microsoft un Sony faktiski ir noslēguši partnerattiecības, lai dalītos un sadarbotos ar spēļu straumēšanas tehnoloģijām nākamajai paaudzei. Kā tieši tas notiks, vēl nav zināms.

Bet Microsoft ir paziņojis, ka 2020. gada septembrī sāks savu Project xCloud straumēšanas pakalpojumu, piedāvājot to bez maksas Xbox Game Pass Ultimate abonementiem. Tas nozīmēs, ka Xbox īpašnieki varēs spēlēt Game Pass spēles savās Xbox konsolēs, personālajos datoros un atbalstītās Android mobilajās ierīcēs. EA Play arī būs pieejams Xbox Game Pass Ultimate, kas padara darījumu vēl labāku nekā iepriekš.

Project xCloud pievienošana padara Game Pass un Xbox vēl pievilcīgāku iespēju tiem, kam patīk platformu elastība. Šķiet, ka Sony PlayStation Now piedāvājums ir atstāts putekļos.

Sagaidāms daudz spēļu, kas tiks izlaistas laika posmā starp šīs paaudzes beigām un nākamās paaudzes sākumposmu. Tas nozīmē, ka mēs ceram redzēt tādus hitus kā Cyberpunk 2077 un Assassin’s Creed Valhalla gan pašreizējās, gan nākamās paaudzes konsolēs.

Ražošanas apjomi

Bloomberg ziņojumā teikts, ka Sony neražos uz starta tik daudz PlayStation 5 konsoles kā PS4 palaišanai 2013. gadā, neskatoties uz to, ka nav gaidāma ražošanas kavēšanās vai pārdošanas datums.

Bloomberg avoti paredzēja, ka līdz 2021. gada martam sūtījumu skaits pārsniegs sešus miljonus konsoļu, savukārt PS4 tajā pašā laika posmā pēc palaišanas tika pārdoti 7,5 miljoni.

Kopš tā laika paziņojums ir mainījies, un jaunākie Bloomberg Japan un Nikkei ziņojumi liecina, ka Sony krasi palielina PS5 konsoles ražošanu, lai apmierinātu gaidāmo pieprasījuma pieplūdumu šajā jaunajā Covid-19 izklaides laikmetā. Nav skaidrs, cik konsoles tiks saražotas, taču avoti norāda, ka Sony 2020. gadam gatavo masveida 9 līdz 10 miljonus konsoļu.

Secinājumi

Mēs zinām gandrīz visu, kas jāzina gan par PS5, gan Xbox Series X. Līdzības starp abām konsolēm ir pārsteidzošas, taču tās pašas par sevi ir diezgan unikālas.

Sony un Microsoft kopīgā apņemšanās izmantot SSD tehnoloģiju liek domāt par paritāti abās konsolēs, lai trešo pušu spēļi izstrādātāji varētu cītīgi strādāt. Abas konsoles būs rezultāts lieliem centieniem piedāvāt dziļu savietojamību ar saviem arhīviem. Microsoft un Sony nepārprotami ir klausījušies savā fanu bāzē – cilvēkiem ir vienalga par uzņēmumu savstarpējo politiku, viņi vienkārši vēlas pēc iespējas labāku spēļu pieredzi, taču tas rada diezgan atšķirīgu pieeju nākamās paaudzes ekskluzivitātei. Būs interesanti redzēt, kura uzņēmuma stratēģija izrādīsies veiksmīgāka.

Protams, pirmās puses spēļu saturs, iespējams, būs svarīgāks nekā jebkad agrāk. Ar tik daudziem spēlēšanas veidiem, sākot no attālās piekļuves līdz straumēšanai, aparatūra kļūst daudz mazāk svarīga nekā to piedāvātā pieredze un spēles – it īpaši, ja abas platformas izskatās arvien līdzīgākas.

Starp Halo Infinite un Horizon Forbidden West, Forza Motorsport un Gran Turismo, Fable un Spider-Man Miles Morales mums jau ir dažas spēcīgas platformu ekskluzivitātes.

http://datuve/raksts/8703/playstation-5-pret-xbox-series-x-specifikacijas-kontrolieri-jaunas-funkcijas/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us