Noslēdzies Latvijas ‘Videospēļu Eirovīzijas’ EuroPlay pusfināls

Svētdien, 2. augustā, norisinājās konkursa “EuroPlay Latvia” otrā kārta, kurā tika noskaidrots Latvijas spēļu izstrādātājs, kurš ar savu spēli pārstāvēs Latvijas valsti par ‘Videospēļu Eirovīziju’ dēvētajā Eiropas mēroga konkursā “Europlay”.

Kopā tika pieteiktas 4 spēles:

  • Heart Rhythm – stāsta bagāta piedzīvojumu spēle, kura smēlusies iedvesmu no tādiem darbiem, kā “Crypt of the NecroDancer” un “Undertale”. Spēle pārsvarā notiek reāllaikā, taču tajā ir arī ritma bāzēti elementi. Izstrādātājs: Antonins Vorona.
  • Space Wreck – augstas grūtības pakāpes, izometriska lomu spēle, kura aizņēmusies labāko no tādiem labi pazīstamiem mākslas darbiem, kā “Fallout”, “Fallout 2” un “Arcanum”. Izstrādātājs: SIA “Pahris Entertainment”.
  • Pieceful – puzzle tipa spēle, kura ļauj spēlētājam pārkārtot pašu līmeni, lai to atrisinātu. Spēles tēma ir miera atrašana trokšņainā pasaulē. Izstrādātājs: komanda “An Olive”.
  • Gorytale VR – ātras darbības, adrenalīnu uzdzenoša virtuālās realitātes pirmās personas šaušanas spēle. Spēles darbība norisinās konfekšu zemē un spēlētājam ir jāuzveic hordas ar nāvīgi saldiem pretiniekiem, izmantojot absurdu arsenālu ar ieročiem. Izstrādātājs: SIA “Nyaargh Studio”.

Ar vienas balss pārsvaru par uzvarētāju tika noteikta spēle “Pieceful”, otrajā vietā atstājot “Space Wreck”.

Žūrijas pārstāvji bija Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas valdes locekle Laura Vilsone, Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Biznesa atbalsta centra projektu vadītāja Aleksandra Serebrjakova un Ventspils Digitālā centra projektu vadītājs Gundars Bergmanis – Korāts.

Spēļu izstrādes konkurss “EuroPlay” Latvijā norisinās pirmo reizi. Tā ietvaros tiks izvēlētas labākās 2020. gada nepublicētās videospēles. Konkursa “EuroPlay Latvia” uzvarētājam būs iespēja prezentēt spēli spēlētājiem, “Gamescom” faniem, kā arī tikties ar videospēļu žurnālistiem, investoriem un izdevējiem privātās virtuālās konferenču telpās pēc konkursa “EuroPlay” pasākuma beigām.

Ikviens tiek aicināts turēt īkšķus un balsot par komandu “An Olive” konkursa “EuroPlay” finālā, kurā spēle “Pieceful” sacentīsies ar konkurentiem no tādām valstīm kā Austrālija, Beļģija, Polija, Šveice, Baltkrievija, Spānija, Itālija un citām par Eiropas 2020. gada labākās, vēl nepublicētās indie spēles titulu.

Pasākums notiks 28. augustā plkst. 20:00 pēc Latvijas laika, un to būs iespējams noskatīties Ukie Twitch, Ukie Facebook un Ukie Twitter sociālajos tīklos, kā arī Ukie YouTube kanālā. Uzvarētājs tiks noteikts publiskā balsojumā Ukie Twitter vietnē.

Pilnu konkursa “EuroPlay Latvia” otrās kārtas ierakstu iespējams noskatīties šeit: https://www.twitch.tv/videos/698246985. Vairāk informācijas šeit: www.adre.se/euroinfo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us