Microsoft Flight Simulator – piesprādzējies un apskati pasauli

Oriģinālais Microsoft Flight Simulator jeb lidojumu simulators tika izlaists gandrīz pirms 40 gadiem un tas bija domāts tikai entuziastiem. Agrākie datori tik tikko spēja tikt galā ar lidmašīnas kabīnes instrumentu paneļa attēlošanu, nemaz nerunājot par dekorācijām – tāpēc tas, ko jūs redzējāt, cīnoties ar vadības ierīcēm, nebija diezko iespaidīgi. Pēc tam parasti ekrānā parādījās paziņojums, kas pieklājīgi informēja, ka jūs pacelšanās laikā esat avarējis.

Šī nav tā pieredze, ar ko jums būs jāsaskaras spēlējot Microsoft Flight Simulator 2020. To izstrādājusi franču studija Asobo, izmantojot precīzus ģeogrāfiskos datus, kas apkopoti no Bing Maps globālā mākoņdatošanas tīkla, un reāllaika informāciju par laikapstākļiem. Būs iespējams redzēt patiesi iespaidīgus skatus, jo lidaparāts varēs pacelties 10 000 pēdu augstumā (ar Ultra grafiskajiem iestatījumiem, skati ir gandrīz fotoreālistiski). No drūmajām sniegotajām kalnu grēdām līdz tuksneša ielejām, līdz rosīgām pilsētu ainavām ar dzīvīgām detaļām.

A320 uz lietainā JFK skrejceļa. Fotoattēls: Microsoft

Pasaules izpēte prasīs 14 gadus

Bez jebkādas iepriekšējas pieredzes jūs varat piekļūt pasaules kartei, izvēlēties pozīciju un tikt ievietots lidmašīnas vadītāja krēslā. Ja ir ieslēgtas visas noderīgās palīdzības iespējas, jūs varat izmēģināt savu gaisa kuģi vadīt, izmantojot tikai spēļu vadības pulti.

Zem jums tiks attēlota visa pasaule, kas ir tik liela, ka pilnīgai tās apskatīšanai būtu nepieciešami 14 gadi nepārtrauktas spēlēšanas. Vienu dienu jūs varat noķert austošu sauli Alpu virsotnēs, citā, jūs redzēsit, kā Ņujorka naktī pārvēršas par mirgojošu ēku uguntiņu paklāju. Katrs lidojums ir sava veida brīvdienas.

Spēles gaita

Šis nav virspusējs lidojumu simulators. Tieši pretēji. Izslēdzot automātisko palīdzību, jūs varat pārņemt kontroli pār savu AI pilotu un iegūt striktu, bezkompromisu simulāciju. Katru lidojumu pavada ilgstošas motora un aprīkojuma pārbaudes un 10 minūšu taksometrs līdz skrejceļam. Pacelšanās un nosēšanās ir precīzi un prasīgi loģistiski vingrinājumi.

Lidojumu maršruti tiek stingri plānoti un ievēroti. Astoņi mācību lidojumi sniedz izpratni par nākamās sarežģītības pakāpi, iepazīstinot ar lidojuma fiziku un katru instrumentu, kas jums būs nepieciešams tā uzturēšanai. Jūs uzzināsit, kā izmantot vadības sviras, stūres pedāļus un droseli, kā manevrēt ap lidlauku un kā nokļūt no vienas vietas uz otru, izmantojot VFR navigāciju.

Ātrs lidojums ap Himalajiem. Fotoattēls: Microsoft

Un, lai arī jūs iesākumā varbūt tikko spēsiet manevrēt ar mazo Savage Cub propellera lidmašīnu, iepraktizējoties, būs iespēja izmēģināt Boeing 747-8 vadīšanu, lidojot 35 000 pēdu augstumā, sarunājoties ar gaisa satiksmes kontroli, pievēršot uzmanību skaisti atveidotajam kontroles panelim un pārbaudot brīdinājuma signālus.

Kā atklājuši tādu braukšanas spēļu kā Euro Truck Simulator fani, tālu braucienu simulācijas spēlēm ir sava burvība. Vadītāja un pilota lomas apgūšana sagādā sava veida prieku, it īpaši, ja jūs varat vērot reālas dzīves ainavas un ļoti detalizētu vadības paneli.

Spēles trūkumi

Ir reizes, kad simulācija mazliet ‘lago’. Iespējams, ka būs jāsastopas ar ainavu vietām, kur koki izskatās pēc līdzeniem zemas izšķirtspējas laukiem. Un, kaut arī aptuveni 400 pasaules pilsētas ir replicētas precīzi, izmantojot fotogrammetriju, citas ir izveidotas, izmantojot Bing Maps un AI, un tās līdzinās Lego ciematiem. Piemēram, Londona ir viena no tām.

Nav šaubu, ka Asobo papildinās savu pilnībā replicēto pilsētu sarakstu. Šeit atļauts piedalīties arī trešo pušu modelēšanas un simulācijas speciālistiem, palīdzot izveidot un izplatīt savu pilsētu modeļus, izmantojot spēles iekšējo tirgu. Tādējādi lietotāji varēs apdzīvot savas pilsētas un iecienītākās vietas (protams, par papildu samaksu). Bet tomēr, Flight Simulator ir patiess brīnums un pārsteidzošs Microsoft tehnoloģisko resursu izmantojums.

Ir pieejami īpaši lidojumu izaicinājumi un misijas, kuras jāizmēģina, un pat globāls rezultātu apkopojums, kurā jūs varat salīdzināt sevi ar citiem pilotiem. Vai arī varat izvēlēties izlidošanas punktu un galamērķi un vienkārši izbaudīt lidojumu. Jūs varat šķērsot Atlantijas okeānu, Īrijas jūru vai Vakatipu ezeru. Lai kur jūs dotos, šī spēle atklāj lidojumu burvību un pasauli no cita skatu punkta.

Microsoft Flight Simulator ir pieejams bez maksas, izmantojot Xbox Game Pass vai 69,99€ (standarta izdevums).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us