Galda un datorspēļu tiešsaistes festivāls “Spēļu fest” jau šodien!

spēļu fest

Kaņepes Kultūras centrā no 16. līdz 21.februārim notiks festivāls “Spēļu Fest”, kas būs veltīts dažāda veida datora un galda spēlēm, spēlētājiem, spēļu izstrādātājiem un spēļošanai. Tā ietvaros tiešsaistē notiks darbnīcas, diskusijas, lekcijas un citi pasākumi.

“Spēles gan atspoguļo kultūras paradumus, gan tos rada un pārstāv. Kad cilvēki iesaistās jebkāda veida spēlē – lai tā būtu datorspēle vai galda spēle “Monopols”, viņiem ir jāpieņem cita, pilnīgi sveša, perspektīva. Spēles šajā ziņā pārstāv un veido tik svarīgo līdzdalības kultūru. “Spēļu Fest” laikā mūsu mērķis būs apmainīties ar viedokļiem, pieredzi, idejām pāri robežām, kā arī, tā kā spēles ir sava veida sabiedrības spogulis, iepazīt tajās esošās, pazudušās un pārkāptās robežas” par festivālu stāsta Kaņepes Kultūras centra kultūras programmas veidotāja Beatrise Amtinga.

Visi “Spēļu Fest” pasākumi pozicionēs spēles, spēļu attīstību un spēļošanu (no angļu val. gamification) sociālā kontekstā, piemēram, saistītā ar dzimumu, vecumu, caurspīdīgumu, iznīcību un vidi.

“Spēļu Fest” programma ir bez maksas. Visus festivāla pasākumus būs iespējams noskatīties tiešraidē jebkurā sev ērtā vietā Latvijā un citviet pasaulē, vairāk informācijas par tiešraižu programmu varēs uzzināt Kaņepes Kultūras centra Facebook lapā. Festivāls tiek rīkots sadarbībā ar Dānijas Kultūras Institūtu.

“Spēļu Fest” ir daļa no Kaņepes Kultūras centra plānotās īsformāta festivālu sērijas, kurā tiks aicināti satikties konkrētas jomas dalībnieki un pārstāvji. Šie festivāli būs kā platforma, lai apmainītos idejām un viedokļiem, mācītos, iedvesmotu viens otru, kā arī iepazīstinātu ar konkrētā festivāla pārstāvēto jomu citus, kas ar to vēl nav saistīti.

Programma:

Otrdiena, 16.februāris

19.00 – “Apaļā galda diskusijas: spēles un publiskā telpa”. Diskusija ar dalībniekiem no dažādiem spēļu jomas pārstāvjiem, piemēram, programmētājiem, veidotājiem, scenāriju rakstītājiem un pašiem spēlētājiem.

Ceturtdiena, 18.februāris

18.00 – Dānijas Kultūras Institūta rīkotā darbnīca “Dzimumu spēles”. Šajā darbnīcā tiks apspriests, kā visiem iekļaujošākas padarīt vietas, kas ir saistītas ar kādu dzimumu. Uzmanība tiks pievērsta gan anonīmā interneta riskiem un potenciālam, gan iniciatīvām par spēlēm, kas iekļautu visus dzimumus, lai tiktu radīts daudzveidīgāks spēļu saturs.

Piektdiena, 19.februāris

18.00 – Diskusija “Lightning Talk”. Tā būs īsas formas diskusija, kurā dažādu spēļu jomas dalībnieki dalīsies pieredzē ar auditoriju. Diskusijā piedalīsies dalībnieki no Vācijas un Dānijas, tā notiks Zoom platformā.

Sestdiena, 20.februāris

13.00 – Dānijas Kultūras Institūta rīkotā darbnīca “MineCrafting Cities: Inclusive urban planning with Minecraft“. Šī darbnīca paredzēta ikvienam, kurš vēlas izpētīt pilsētas plānošanu, izmantojot radošo un aizraujošo spēli “Minecraft”. Dalībnieki tiks aicināti risināt problēmas, izstrādāt un konceptualizēt savas idejas par to, kā Rīga varētu būt patīkamāka un iekļaujošāka vieta ikvienam. Pēc tam idejas tiks vizualizētas Rīgas “Minecraft” kartē.

17.00 – Diskusija un lekcija “Kas veido spēli?”

21.00 – DJ pasākums un performance “The Sound Of Games”.

Svētdiena, 21.februāris

14.00 – tīklošanās pasākums “Iespēju Tirgus”. Ikvienam būs iespēja tikties un aprunāties ar dažādu spēļu jomu pārstāvjiem.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us