Datuve.lv TV: Vai automobilis Volt glābs General Motors

Šīs ir autogiganta General Motors melnākās dienas kopš 1951. gada – apvienošanās ar Chrysler vai ASV valdības solītās subsīdijas var nelīdzēt. Taču General Motors ir viens spēcīgs arguments – jaunais elektromobilis Chevrolet Volt. Tas ir ne tikai ātrs, jaudīgs, ekonomisks un videi salīdzinoši nekaitīgs pārvietošanās līdzeklis, bet arī nepārprotams ziņojums pasaulei – ar zaļajām idejām General Motors vēlas ieņemt vietu blakus Toyota un pierādīt, ka nākotnes transportlīdzekļu inovācijas nav Japānas monopols.

Toyota Prius, Honda Civic Hybrid un gaidāmo Honda Insight uz priekšu dzen tā saucamie paralēlās darbības hibrīdzinēji – viens otru papildinoši iekšdedzes dzinēji un elektromotori. Savukārt, Volt iekšdedzes dzinējs vienkārši darbina elektroģeneratoru, kurš uzlādē 16 kilovatstundu litija jonu akumulatorus.

Mašīnas riteņus griež jaudīgs elektrodzinējs. Volt akumulatori bez iekšdedzes dzinēja palīdzības spēj izturēt 46 kilometru braucienu un tas nozīmē, ka lielākā daļa no ikdienas braucējiem neiztērēs ne pilīti benzīna. Uz simts kilometriem Volt tērē tikai 2,4 litrus benzīna, kas ir pietiekami, lai nobiedētu
naftas pārstrādes industriju.

„Volt nebūs budžeta klases prece. Paskatieties, piemēram, uz savu iPhone – liela daļu no tā imidža uztur korpusa materiālu pielietojums un kvalitāte” uzsver Bob Boniface, Volt galvenais dizaineris. Iespējams, Bob Boniface ir taisnība – Volt, līdzīgi kā iPhone, būs must-have prece – vairāk kā 34 000 cilvēku 60 valstīs atzīmējušies gaidītāju sarakstā. Kritiķi gan joko, ka General Motors glābšanai Volt ir vajadzīgs tik pat daudz kā Parisa Hiltone Rietumu civilizācijas nākotnei.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us