Datuve.lv TV: Roboti mūsu mājsaimniecībā

Roboti turpina iefiltrēties mājsaimniecībā un jau pēc dažiem gadiem tie būs tik pat bieži sastopami kā trauku mazgājamās mašīnas un mikroviļņu krāsnis. Pašlaik dominējošie mājsaimniecības roboti ir putekļusūcēji. Taču daži no mājsaimniecības robotiem dara arī netīrākus un bīstamākus darbus.

Sāksim ar putekļusūcējiem. iRobot izstrādātais Roomba ir viens no populārākajiem mājas uzkopšanas robotiem pasaulē – tas vispirms noskaidro telpas izmērus un formu un tikai pēc tam sāk krustu šķērsu braukāt pa grīdu. Roomba darbību vairāku dienu garumā iespējams plānot.

Taču Roomba jaunākais brālis Scooba ir vēl labāks palīgs – tas spēj vienlaicīgi strādāt kā putekļusūcējs un grīdas mazgātājs.

iRobot pieder vēl viens interesants izgudrojums – Looj – robots, kurš tīra notekcaurules un kanalizāciju. Netīrāks darbs vienkārši nav iespējams.

Ja esat tālu projām, taču vēlaties aktīvi komunicēt ar mājiniekiem, noderēs ConnectR – web-kamera, kura spēj pārvietoties pa horizontālām virsmām. Ar šo ierīci var ērti braukāt, piemēram, pa svētku galdu un piedalīties sarunās.

Taču ar braukāšanu pa galdu mūsdienās nevienu nepārsteigsi – Friendly Robotics uzkopšanas robots Robomow spēj darboties ne tikai telpās, bet arī uz ielas vai pagalmā, jo apgādāts ar akumulatoru uzlādēšanas platformu šādiem apstākļiem. Tam ir pat pretaizdzīšanas signalizācija.

Mobile Robots Inc. robots – sargs, kura nosaukums ir Agent 007, spēj bargi uzkliegt zaglim, kurš kāpj iekšā pa logu: “Stāvi! Policija!”. Galvenais darbarīks šim aģentam gan ir novērošanas kamera nevis kāds
ierocis.

Nanda Clocky savu izgudrotāju padarīja ļoti bagātu, jo bēgošā modinātājpulksteņa ideja ļoti iepatikās patērētājiem. Ja histēriski ķērcošs pulkstenis braukā pa istabu, aizgulēties un nokavēt darbu nav iespējams.

Taču ir arī citi mājsaimniecības darbi, kurus cilvēki vēlas uzvelt robotiem. Pirms četriem gadiem Siemens sāka izstrādāt ierīci, kura spētu gludināt kreklus ar karstu gaisu. Rezultāts, kuru Siemens nosauca par Dressman, patiešām gludina kreklus.

Pārdošanā sāk parādīties arī nedaudz dīvaini mājas roboti. Kompānija WowWee Robotics sauc savu Roboboa par citplanētieti ar attieksmi – čūskai līdzīgais robots var kalpot kā galda lampa, modinātājpulkstenis un rotaļlieta. Roboboa var pārvietoties telpā un mijiedarboties ar citiem asprātīgi veidotajiem WowWee robotiem.

Noslēgumā jāpiemin vēl vienu dīvainu ierīci – The Litter Robot atrisina kaķu īpašnieku smagāko sadzīvisko problēmu – kastītes tīrīšanu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us