Datuve.lv TV: Google Ads reklamē vīrusus

Google dara labu darbu, iespēju robežās izsvītrojot interneta lietotāju datoru drošībai bīstamās web lapas no saviem meklēšanas rezultātu sarakstiem. Taču tas netraucē Google mārketingam tirgot visiem zināmos Google reklāmas – text ads, pakalpojumus bīstamo web lapu turētājiem un parazītisko sīkprogrammu izplatītājiem. Šādā veidā parazīti un spamotāji atrod arvien jaunus upurus, jo AdWords seviss, kurš izvieto Google teksta reklāmas mājas lapās, nešķiro godīgus reklāmas devējus un blēžus.

Absurdo situāciju lieliski raksturo viltus antivīrusu programmas Antivirus XP 2008 reklāmas kampaņa. Antivirus XP 2008 pašos pamatos nav nekāds atvīrusotājs, bet viltīga programmele, kura noslēpjas lētticīgā uzstādītāja datorā un laiku pa laikam izmet uz ekrāna ziņojumu, ka dators inficēts ar visbaismīgākajiem vīrusiem pasaulē. Pēc tam Antivirus XP 2008 iesaka nopirkt profesionālo atvīrusotāja versiju, jo tikai tā spējot glābt datoru no vīrusu armādas, kura it kā saimniekojot šajā datorā. Protams, arī Antivirus XP 2008 profesionālā versija, kuru lētticīgais datora lietotājs nopērk par naudu, ir tāda pati blēdīga programmele, kura periodiski turpina spamot un izspiest no datora lietotāja naudu ar ticami simulētām antivīrusu programmas darbības pazīmēm un biedējošiem paziņojumiem.

Kad Google atklāja, ka blēži izmantojuši text ads servisu, lai reklamētu šo afēru, Antivirus XP 2008 reklāmas kampaņa protams tika pārtraukta, taču zināmu laiku vidusmēra datoru lietotāji visā pasaulē tomēr bija pakļauti briesmām. Risinājums ir vienkāršs un speciālisti iesaka Google mārketingam to pieņemt – jāapvieno bīstamo web lapu un text ads kontroles mehānismi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us