Bērniem ar uzmanības traucējumiem tiek rekomendēts spēlēt videospēli

Pirmo reizi ASV ārsti kā rekomendāciju varēs izrakstīt videospēli. FDA (angļu: Food and Drug Administration) ir  apstiprinājuši videospēli EndeavorRX kā efektīvu ārstēšanu bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu jeb UDHS.

Bērniem vecumā no 8 līdz 12 gadiem tagad var tikt izrakstīta spēļu sesija vietnē EndeavorRX. Spēlētājam dažādās vietās jāvada neliela lidmašīna – ieskaitot apledojušas upes, ugunīgus vulkānus, džungļu koku mājas un zemūdens celiņus. Spēle ir īpaši izstrādāta, lai uzlabotu uzmanības noturēšanas spējas jauniešiem ar UDHS, potenciāli, kombinācijā ar citām procedūrām.

Tiek uzskatīts, ka ASV vien UDHS ietekmē apmēram 4 miljonus bērnu vecumā no 6 līdz 11 gadiem. Tiem, kuriem ir šis stāvoklis, ir ļoti augsts aktivitātes līmenis, viņiem ir grūti saglabāt fokusu, pievērst uzmanību un kontrolēt uzvedību.

FDA atzīmē, ka spēle ir jāizmanto kā daļa no plašākas terapeitiskās programmas, kas varētu ietvert arī veselības aprūpes speciālistu palīdzību, medikamentus un dažādas izglītības programmas, lai novērstu dažādus UDHS simptomus.

Bērniem ar šādu stāvokli, var būt grūti mierīgi sēdēt un ievērot norādījumus. Spēles izstrādātāji uzskata, ka šādās situācijās labāk būtu palikt vienā vietā un pievērsties videospēlei.

Bērniem ar UDHS ir svarīgi uzlabot koncentrēšanās spēju un pretoties uzmanības novēršanai ikdienas darbībāsapgalvo bērnu neiroloģe Elisa Marco. “Atšķirībā no tradicionālajiem UDHS medikamentiem, EndeavorRx ir īpaši paredzēta, lai pārvarētu uzmanības trūkumu.”

FDA apstiprinājums tika piešķirts pēc pieciem spēles pētījumiem, kas kopumā aptvēra vairāk nekā 600 bērnus. Visnozīmīgākais pētījums, kas ietvēra 348 dalībniekus, parādīja, ka 36 procentiem bērnu uzlabojās vismaz viens objektīvais uzmanības rādītājs, kad mēneša garumā EndeavorRx tika spēlēts piecas dienas nedēļā.

Tas ir ievērojami vairāk nekā 21 procentam bērnu, kuri uzrādīja līdzīgus uzlabojumus – šie jaunieši spēlēja vārdu spēli, kas nebija īpaši paredzēta UDHS mērķauditorijai. Netika reģistrētas nopietnas blakusparādības, lai gan daži bērni ziņoja par zināmu neapmierinātību, galvassāpēm, reiboni, emocionālu reakciju un agresiju.

Jāņem vērā, ka pētījumu veica pētnieki un profesionāļi, kuriem bija finansiāla interese par videospēli. Pētījums norisinājās tikai mēnesi un tika pārbaudīti bērni, kuri nelietoja medikamentus. Pats pētījums norāda, ka atklājumi vēl nav pietiekami, lai apgalvotu, ka EndeavorRx vajadzētu pilnībā aizstāt noteikto UDHS ārstēšanu.

Viens no pētījumiem, kas balstīts uz spēli, ir publicēts šeit – The Lancet Digital Health.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us