Zinātniekus un studentus aicina pieteikties konkursam

Lai motivētu Latvijas zinātniekus veikt pētījumus enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai, AS «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) aicina pieteikties gadskārtējam konkursam, kas paredzēts zinātniekiem un studentiem. Pieteikumi pretendentiem jāiesniedz līdz 15. oktobrim. Laureātu apbalvošana tradicionāli notiks decembrī, īsi pirms Ziemassvētkiem. 

Konkurss zinātniekiem

Konkursa «Gada balva 2020» mērķis ir rosināt zinātniekus veikt lietišķos pētījumus enerģētikā. Pretendentus šajā konkursā var izvirzīt LZA pārstāvji, zinātnisko institūtu domes vai padomes, AS «Latvenergo», universitāšu un augstskolu senāti un fakultāšu domes.

Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas šādas balvas:

  • profesora Alfrēda Vītola balva par izcilu devumu enerģētikā;
  • divas balvas par nozīmīgu devumu enerģētikā;
  • piecas balvas par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem (vecumā līdz 40 gadiem).

Konkurss studentiem

Līdztekus «Gada balvai» AS «Latvenergo» ik gadus pasniedz arī balvas studentiem par izcilākajiem studiju noslēguma darbiem, kas tapuši «Latvenergo» koncerna darbības virzieniem aktuālajās jomās. 

Konkursam jāiesniedz attiecīgajā mācību gadā izstrādāti 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības, bakalaura, inženiera un maģistra studiju noslēguma darbi elektroenerģētikā, elektrotehnikā, siltumenerģētikā, hidroinženierzinātnē, ģeoloģijā, ģeodēzijā, ķīmijā, mehānikā, informācijas tehnoloģijās, telekomunikācijās vai tirdzniecībā.

Darbos jābūt izstrādātiem radošiem un praktiski pielietojamiem risinājumiem, kā arī darbam jābūt novērtētam ar ļoti augstu atzīmi – vismaz 9 ballēm. 

Plašāka informācija par to, kā pieteikties konkursam.

Iepriekšējā gadā, pasniedzot balvas vienā no vadošajām nozarēm Latvijā – enerģētikā, atzinības saņēma virkne jauno zinātnieku par praktiskiem darbiem, kas veicinās nozares attīstību nākotnē. Par ieguldīto darbu, LZA un AS “Latvenergo” “Gada balvu 2019” enerģētikā saņēma Harijs Jaunzems un Dr.habil.sc.ing. Ivars Veidenbergs.

Galveno – profesora A. Vītola vārdā nosaukto Gada balvu par izcilu devumu enerģētikā 2019. gadā saņēma Dr.habil.sc.ing. Dagnija Blumberga par darbu kopu “Atjaunojamo energoresursu izaicinājumi”.

Attēls: latvenergo.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us