Zināšanas par tehnoloģijām un sociālās prasmes būs vienlīdz svarīgas nākotnes IT vadītājiem

Jaunās tehnoloģijas – sākot ar mobilo druku un beidzot ar mākoņdatošanu – būtiski uzsver IT speciālistu sociālās prasmes, t.i., diplomātiju, spēju pārliecināt, motivēt, risināt konfliktus, pieņemt lēmumus un komunicēt. Par efektīvāku IT speciālistu mūsdienās tiek uzskatīts tas, kurš pielieto savas sociālās prasmes biznesā, koncentrējoties uz to, lai uzlabotu kopējo darba efektivitāti un veicinātu inovācijas.

Tehnoloģiskie sasniegumi pilnībā maina IT vadītāja lomu uzņēmumā, jo atbildība par lēmumu pieņemšanu no aizkulisēm – atbalsta struktūrvienībām – pāriet tieši pie vadības līmenī.

„Tās prasmes un kvalitātes, kas nepieciešamas mūsdienu IT speciālistiem, vairāk nekā jebkad agrāk ir orientētas uz biznesu, īpaši ja runa ir par maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU)”, skaidro Vinsents Vanderpols, HP Drukas un attēlveidošanas grupas LaserJet un korporatīvo risinājumu grupas viceprezidents.

IT vadītājs arvien biežāk tiek uztverts kā cilvēks, kurš palīdz pārējiem sasniegt plānotos rezultātus, kā līderis un kā galvenais par inovāciju ieviešanu atbildīgais uzņēmumā. IT profesionālim ir jāpozicionē sevi kā biznesa personu ar zināšanām un pieredzi IT jomā, nevis otrādi.

“Augstākā līmeņa vadība sagaida, ka IT speciālisti ne tikai vienkārši atbalstīs biznesu, bet arī veicinās tā izaugsmi kopumā. Tādējādi pieaug IT vadītāju atbildība par stratēģiskā redzējuma izstrādi un tā komunicēšanu,” viņš uzsver.

“Drukas infrastruktūra nav izņēmums. Drukāts vārds ir viena no produktivitātes atslēgām – tas palīdz apkopot mūsu domas, dalīties ar informāciju, labot un prezentēt to. Taču, lai uzņēmums būtu patiesi stratēģiski orientēts, drukas infrastruktūrai ir jāatbalsta MVU arī operatīvā līmenī. Tas nozīmē, ka jāievieš tādi koncepti kā mobilitāte un mākoņdatošana,” papildina Vanderpols.

Vadītāja loma kļūst stratēģiska ar HP ePrint
Piemēram, HP ePrint risinājumu kopums ļauj biznesa lietotājiem droši veikt drukāšanu no jebkura viedtālruņa bez nepieciešamības fiziski atrasties pie datora. Šī tehnoloģija ļauj profesionāļiem sasniegt rezultātus ātrāk, tādā veidā virzot uz priekšu arī savu karjeru. Tas, savukārt, palīdz IT vadītājam ieviest mākoņdruku, maksimāli izmantot mobilitātes iespējas un uzlabot produktivitāti.

Kā liecina InfoTrends nozares pētījums, mobilitātes palielināšana tiešā veidā ietekmē produktivitāti, ļaujot IT vadītājam pieņemt vairāk stratēģisku lēmumu – ātrāk un balstoties uz lielāku informācijas apjomu.

V. Vanderpols uzsver: „Drukāšanu no jebkuras vietas atvieglo mākoņdrukas risinājuma ieviešana, savukārt HP ePrint sniedz IT speciālistiem fantastisku iespēju uzņemties jaunu lomu biznesā un kļūt par stratēģisku un inovatīvu investīciju virzītājspēku, tiešā veidā ietekmējot biznesa rezultātus. HP LaserJet produktu klāsts ir investīcija, kas ļauj optimizēt darbību, uzlabot lēmumu pieņemšanas procesu, kā arī samazināt izmaksas un ietekmi uz vidi.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us