Zemes diena 2020: Stīvena Hokingsa pēdējais ziņojums tagad šķiet būtiskāks nekā jebkad agrāk

«Kad mēs redzam Zemi no kosmosa, mēs redzam sevi kā veselumu; mēs redzam vienotību, nevis sašķeltību. Tas ir tik vienkāršs attēls, ar nepārvaramu vēstījumu:

Viena planēta, viena cilvēku rase.»

Šā rīta preses relīzē Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) Zemes dienas 50. gadadienā atgādināja  pasaulei par vēstījumu, kas tika nosūtīts uz tuvāko zināmo melno caurumu. EKA to nosūtīja 2018. gada 15. jūnijā ar kosmisko radio antenu, kas atrodas Cebreros, Spānijā.

Eiropas Kosmosa aģentūras šodien izdotais paziņojums vēsta:

2020. gada 22. aprīlī, Zemes dienā, mēs raidām šo vēstījumu visai planētai Zeme kā cerību vēsti, sakot, ka, kopīgi strādājot, mēs varam pārvarēt šo un citas krīzes, ar ko saskaras cilvēce.

Ziņojums — Stīvena Hokingsa beidzamais vēstījums cilvēcei – tika pārveidots skaņdarbā, ko veidojis grieķu komponists Vangelis.

Paredzēts, ka ziņojums melno caurumu sasniegs pēc aptuveni 3,500 gadiem. Melnā cauruma atrašanās vieta – 1A 0620-00 Vienradža (Monoceros) zvaigznājā (tuvu Oriona jostai).

Profesora Stīvena Hokingsa vēstījums ir sekojošs:

“Es ļoti labi apzinos laika vērtību. Sagūstiet mirkli. Rīkojieties tagad.”

“Es esmu pavadījis visu mūžu, savā prātā ceļojot pāri Visumam. Ar teorētiskās fizikas palīdzību es esmu meklējis atbildes uz dažiem no lielajiem jautājumiem, bet ir citi izaicinājumi, citi lieli jautājumi, uz kuriem ir jāatbild, un tiem būs vajadzīga arī jauna paaudze, kas ir ieinteresēta, iesaistīta un ar izpratni par zinātni.”

“Kā mēs paēdināsim arvien pieaugošo iedzīvotāju skaitu, nodrošināsim tīru ūdeni, ražosim atjaunojamu enerģiju, novērsīsim un izārstēsim slimības un palēnināsim klimata pārmaiņas pasaulē?”

“Es ceru, ka zinātne un tehnoloģijas sniegs atbildes uz šiem jautājumiem, taču tam būs nepieciešami cilvēki, cilvēki ar zināšanām un sapratni, lai risinājumu īstenotu.”

«Viena no kosmosa laikmeta lielajām atklāsmēm ir bijusi perspektīva, kas ir devusi mums cilvēcību. Kad mēs redzam Zemi no kosmosa, mēs redzam sevi kā veselumu; mēs redzam vienotību, nevis sašķeltību. Tas ir tik vienkāršs attēls, ar nepārvaramu vēstījumu: viena planēta, viena cilvēku rase.”

“Mēs šeit esam kopā, un mums jādzīvo kopā ar iecietību un cieņu. Mums jākļūst par pasaules pilsoņiem. ”

Professor Stephen Hawking Memorial Service
Līdzās britu zinātnieka Stīvena Hokingsa pelniem internēšanas vietā Vestminsteras abatijas nomalē tiek novietoti ziedi. Pasaulē slavenais fiziķis un grāmatas “Brief History of Time” autors  nomira 2018. gada 14. martā, 76 gadu vecumā. Profesora Hokingsa pelni tiks nolikti tuvu seram Īzakam Ņūtonam un Čārlzam Darvinam Vestminsteras abatijas nomalē. (Foto — Ben Stansall — WPA Pool/Getty Images)


“Es savā darbā esmu bijis ārkārtīgi priviliģēts, jo spēju veicināt mūsu izpratni par Visumu. Bet tas patiešām būtu tukšs Visums, ja šeit nebūtu cilvēki, kurus es mīlu un kuri mīl mani.”

“Mēs visi esam ceļotāji laikā, kas kopā ceļo uz nākotni. Bet strādāsim kopā, lai šo nākotni padarītu par vietu, ko vēlamies apmeklēt. Esiet drosmīgi, esiet apņēmīgi, pārvariet šķēršļus. Tas ir izdarāms.”

“Tas ir izdarāms.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us