Xiaomi Mi 11 komplektācijā arī nebūs iekļauts lādētājs

Xiaomi Mi 11 lādētājs

Ķīnas tālruņu ražotāja Xiaomi izpilddirektors Lei Juns ir apstiprinājis, ka gaidāmā Mi 11 tālruņa komplektācijā netiks iekļauts lādētājs. Šāds lēmums tiek pieņemts, atsaucoties uz vides problēmām.

Lai gan tas ir pamatots arguments pret vēl viena plastmasas gabala piegādi, kas līdzinās visiem citiem lādētājiem, un kas pārsvarā visiem jau ir pieejami, Xiaomi pievienojas citiem tālruņu ražotājiem, kuri pirms dažiem mēnešiem apsmēja Apple. (Pērkot jauno iPhone 12, lādētājs netiek iekļauts.)

Juns izteicās Ķīnas sociālo mediju vietnē Weibo, sakot, ka cilvēkiem ir daudz lādētāju, kas rada slogu videi, un tāpēc uzņēmums atceļ Mi 11 lādētāju iekļaušanu.

Xiaomi paziņojums

Apple lēmums neiekļaut lādētājus iPhone 12 tika uzņemts ar nelielu izsmieklu, un tādi konkurenti kā Samsung ar ironiju saviem klientiem uzsvēra, ka lādētāji IR iekļauti jaunā Galaxy komplektācijā. Šī Galaxy reklāma acīmredzot ir izdzēsta, jo turpina izplatīties baumas, ka Samsung tomēr neiekļaus lādētājus gaidāmo Galaxy S21 tālruņu komplektācijā.

Neilgi pēc iPhone 12 palaišanas arī Xiaomi Twitter vietnē tika ievietots ziņojums, ka jaunā Mi 10T Pro kastē nekā netrūkst, pievienojot īsu videoklipu, kurā redzama Mi 10T kastīte ar lādētāju iekšpusē. Šie gadījumi pierāda tikai to, ka uzņēmumiem būtu biežāk jāinformē savas mārketinga komandas par turpmākajiem ar produktiem saistītajiem lēmumiem.

No vides aizsardzības viedokļa jaunu tālruņu komplektācijā nevajadzētu iekļaut liekus lādētājus, it īpaši, ja tie ir identiski desmitiem citu lādētāju, kas lielākajai daļai cilvēku jau ir. Bet šķiet, ka, tālruņu ražotāji tikai turpina paaugstināt jauno ierīču cenas, tajā pašā laikā piedāvājot arvien mazāk – netiek pievienotas austiņu ligzdas, un tagad arī lādētāji.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us