WhatsApp uzliek jaunus ierobežojumus ziņu pārsūtīšanai

WhatsApp šodien paziņoja, ka tiks noteikti jauni ierobežojumi ziņu pārsūtīšanai. Sākot ar šodienu, ziņas, kas identificētas kā “bieži pārsūtītas” — sūtītas kā ķēdes vēstules pieciem vai vairāk cilvēkiem — varēs nosūtīt tikai vienai personai. Šis ierobežojums ir paredzēts, lai samazinātu ātrumu, ar kādu informācija tiek nodota caur WhatsApp.

Mēs zinām, ka daudzi lietotāji sūta noderīgu informāciju, kā arī smieklīgus videoklipus un citas ziņas, kuras viņi uzskata par jēgpilnām. Pēdējo nedēļu laikā cilvēki arī izmantojuši WhatsApp, lai organizētu publiskus atbalsta mirkļus veselības aprūpes darbiniekiem”, kompānija pauda savā bloga ierakstā. “Tomēr esam novērojuši, ka ir ievērojami palielinājies pāradresācijas apjoms, un tas var būt par iemeslu nepatiesas informācijas izplatībai. Mēs uzskatām, ka ir svarīgi palēnināt šo ziņojumu izplatību, lai WhatsApp būtu vieta personiskai saziņai.”

Iepriekš WhatsApp lietotājiem vienu ziņu vienā reizē bija iespējams pārsūtīt līdz pat 256 cilvēkiem. Sākotnēji šie ziņojumi netika apzīmēti kā “pārsūtīti”, un WhatsApp šifrēšana neļāva varas iestādēm  noteikt, kurš varētu izmantot šo lietotni, lai izplatītu naidīgas runas vai aicinājumus uz vardarbību. Tas izraisīja krīzi Indijā, kur WhatsApp tika saistīts ar vairākiem vardarbības gadījumiem.

2018. gadā WhatsApp sāka ierobežot ziņojumu pārsūtīšanas reižu skaitu. Tā arī pirmo reizi sāka marķēt pārsūtītos ziņojumus un pievienot divas bultiņas, lai parādītu, ka ziņojums ir atkārtoti pārsūtīts. Pagājušajā gadā uzņēmums ierobežoja cilvēku skaitu, kuriem var nosūtīt vienu ziņojumu, līdz pieciem.

Tomēr nekas neliedz pārsūtīt vienu un to pašu ziņojumu atkal un atkal dažādiem cilvēkiem. Taču šāda ierobežojuma ieviešana palīdz kopumā palēnināt pārsūtīto ziņojumu skaitu — pagājušajā gadā WhatsApp paziņoja, ka šāda veida ziņu pārsūtīšana pasaulē ir samazinājusies par 25%.

Taču ar pandēmiju saistītā ievērojamā lietošanas apjoma dēļ WhatsApp ir nonācis uzmanības centrā ar nepatiesas informācijas izplatīšanu caur to. Pagājušajā mēnesī CNN un citas ziņu organizācijas vēstīja, ka šo aplikāciju izmanto, lai dalītos ar dažādu nepatiesu informāciju par “zālēm”, kas palīdz pret COVID-19, un par karadarbību, kas saistīta ar šo slimību.

Atbildot uz to, WhatsApp rekomendē Pasaules Veselības organizācijas sagatavotu robotu, kas sniedz informāciju, kuru ir pārbaudījuši veselības aprūpes speciālisti. Lietotni jau izmantojuši vairāk nekā 10 miljoni cilvēku. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

2 Responses

  1. Whatsapp = facebook.
    Visi dati paliek. Dati tiek izmantoti, lai trenētu AI. Marks dikti baidās no pārmetumiem par to, ka viņam nav kontroles pār savu platformu = vēl vairāk AI.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us