Web Scraper – Latvijā radīts uzņēmums ar klientiem visā pasaulē

Mārtiņš Balodis pabeidza studijas universitātē un nodibināja informācijas tehnoloģiju uzņēmumu ar nosaukumu ‘Web Scraper‘. Šobrīd pakalpojumu izmanto 350 000 cilvēku visā pasaulē. Uzņēmuma ‘Web Scraper‘ pakalpojums – pārlūkprogrammas spraudnis (angļu: plugin), kas piedāvā datu apkopošanu no dažādām mājaslapām.

Web Scraper’ ir pārlūkprogrammas spraudnis. Kad tas ir ieslēgts, mājas lapā iespējams klikšķināt uz elementiem, no kuriem vajag savākt datus. Pēc tam spraudnis iziet cauri visiem atvērumiem konkrētajā lapā un savāc atlasītos datus. Lietotājs šos datus iegūst tabulas formātā. Kopēt datus, protams, var arī manuāli, bet, ja datus ir jāapkopo no 100 vai vairāk lapām, tad tas manuāli tomēr ir gandrīz neiespējami.

Kad mācījos augstskolā, uztaisīju spraudni ‘Web Scraper’, ko ieliku pārlūkprogrammas ‘Chrome’ veikalā. Uztaisīju, jo man vajadzēja pašam un atstāju, lai citi arī var izmantot. Sākumā lietotāju skaits auga lēnām. Sarakstījos ar viņiem un laboju kļūdas. Un tad klientu skaits izauga tik liels, ka sapratu – vajadzētu mēģināt taisīt biznesu. Izlēmu iet prom no darba un atnācu strādāt uz ‘TechHub’,” par ceļu līdz uzņēmējdarbībai teicis Mārtiņš

Kompānija tika dibināta 2017. gadā, un lielākā daļa klientu ir IT kompānijas no Amerikas.

Lielākā daļa lietotāju ir dažādas IT kompānijas, kas piedāvā servisus, kas balstīti uz Interneta datiem. Piemēram, cenu salīdzinājums, lidojumu meklējumi. Ir cilvēki, kuriem interesē šie dati, lai analizētu tirgus svārstības vai meklētu kādus specifiskus cenu piedāvājumus, piemēram, nekustamā īpašuma tirgus vai auto tirgus, vai akciju cenas”, skaidro Balodis.

Pakalpojums ir pieejams bez maksas, un to izmanto jau 350 000 cilvēku visā pasaulē.

Sākums nebija viegls, mēneša apgrozījums bija 200 USD, tagad tas ir 25 000. Tā ir diezgan liela atšķirība”, saka Mārtiņš.

Lai arī uzņēmumam Latvijā faktiski nav klientu, divu gadu laikā tam ir izdevies atrast intereses par savu produktu daudzviet pasaulē. Uzņēmums ir pierādījis, ka nav svarīgi, kur dzīvojat un veidojat biznesu – pakalpojums sasniedz klientus visur, kur nepieciešams.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us