Vietnes „YouTube” jaunumi

[img] http://www.jeffkorhan.com/images/old/6a00d8341d98d053ef0147e36cd78b970b-800wi.jpg [/img]
Interneta milzim „Google” piederošā vietne „YouTube” panākusi vienošanos ar neatkarīgajām ierakstu kompānijām par atļauju izmantot to mūziku topošajā „YouTube”mūzikas straumēšanas pakalpojumā. Laikraksts „Financial Times” ziņo, ka šī vienošanās, kas panākta ar mūzikas izplatīšanas tiesību aģentūru „Merlin”, esot noslēgta pēc pārrunām, kas notikušas vairāku mēnešu garumā. Izrādās, ka „Merlin” pārstāv vairāk nekā 20 tūkstošus ierakstu kompāniju 39 valstīs.

Līdzšinējās darbības laikā „YouTube” bija noslēgusi vienošanos ar lielām un ietekmīgām mūzikas ierakstu kompānijām, kas kopsummā pārstāv 95% mūzikas industrijas.

Vēl kāds jaunums no populārās vietnes „YouTube” – tā laidusi klajā ikmēneša maksas abonementu „Music Key”, kas būs „Spotify” konkurents. Ikmēneša abonements būs pieejams, sākot no 7.99 ASV dolāriem (6,40 eiro) mēnesī. Tās īpašniekiem būs pieeja arīdzan „Google All Access”. Šis pakalpojums nodrošinās iespēju bez ierobežojumiem lejupielādēt un straumēt mūziku. „Music Key” servisa mērķis ir nodrošināt tā lietotājiem video vietni „YouTube” bez reklāmām, kā arī papildu iespējas. Abonenti varēs lejuplādēt mūzikas albumus, dziesmu sarakstus un veidot personīgās mūzikas izlases, ko varēs klausīies arī bezsaistes režīmā.

„YouTube paziņojis”, ka šobrīd ir izdota izmēģinājuma versija, kas ir bezmaksas pakalpojums, bet tai var piekļūt tikai paši lielākie mūzikas fani, kuri saņēmuši ielūgumus.

„Music Key” sastādīs konkurenci tādiem pakalpojumiem kā „Spotify”, „Rdio”, „Beats Music”. Pirmie videoklipus varēs saglabāt operētājsistēmas „Android” lietotāji, bet vēlāk šāda opcija būs pieejama arī „Apple” ierīču lietotājiem.

Jaunā pakalpojuma izlaišanu kavēja fakts, ka „YouTube” nevarēja vienoties ar apvienību „Merlin”, jo tā nebija apmierināta ar līguma nosacījumiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us