Video parādīts, kā Boston Dynamics robots gana aitas un pārbauda apstādījumus

Lūk, kas tāds, ko jūs, iespējams, negaidījāt no Boston Dynamics robotizētā suņa Spot: tas tagad gana aitas pat nelīdzenā Jaunzēlandes kalna galā.

Video ir daļa no reklāmas rullīša, kas demonstrē Spota potenciālu lauksaimniecības nozarē; tajā ietverti kadri no kultūrauga pārbaudes un klīšanas pa nelīdzenu reljefu.

Video izveidoja robotikas programmatūras firma Rocos, kas sadarbojas ar Boston Dynamics, lai izpētītu, kā to var kontrolēt no attāluma. Ideja ir, ka tādas robotprogrammatūras kā Spot varētu nosūtīt misijās, kamēr cilvēka operators atrastos otrā pasaules malā.

Robotam būtu jāuzrauga tīrumi visu diennakti, jāpārbauda kultūraugu augšana vai augļu nogatavošanās, lauksaimniekiem darbojoties attālināti.

Savienojot robotus ar mākoni, mēs varam tiem palīdzēt apvienot mākoņu programmatūras slāni ar robotiku, lai sasniegtu fizisku automatizāciju,” saka Rocos izpilddirektors Deivids Inggs. “Mūsu klienti papildina savu darbaspēku, lai automatizētu fiziskos procesus, kas bieži ir nogurdinoši, netīri vai bīstami.”

Ja jūs nekad iepriekš neesat dzirdējuši ar Spotu, sunim līdzīgais robots mūs izklaidē un reizē arī satrauc jau vairākus gadus, un tas turpina darboties daudz spējīgāk un viedāk. Viens no tās jaunākajiem trikiem ir iespēja atvērt durvis.

Šie metāla zvēri var darboties arī kopā. Nesen tika demonstrēts, kā komanda, kas sastāv no 10 Spotiem, velk kravas automašīnu. Roboti izmanto kameras un borta sensorus, lai noskaidrotu, kur tie atrodas un kurp dodas, izmantojot instrukcijas, kuras tiem ieprogrammējuši operatori.

Viens no Spota lielākajiem ieguvumiem ir tā veiklība: četras izliektās kājas ļauj tam pārvarēt visu veidu reljefu, kas nebūtu paveicam robotam uz riteņiem. Tas pat ir tik prasmīgs, ka apgāšanās gadījumā spēj sevi piecel kājās.

Šos robotus var izmantot patiesi noderīgiem mērķiem. Tos, iespējams, var izmantot katastrofu zonās, kur, piemēram, cilvēku glābšanas darbiniekiem nav droši doties. Tie jau tiek izmantoti, lai uzraudzītu enerģētikas nozares infrastruktūru, pārbaudot problēmas un postījumus, kas citādi netiktu pamanīti.

Pēdējo nedēļu laikā kāds Spot robotsuns arī patrulē Singapūras ielās, konsultējot cilvēkus ievērot sociālo distanci un atrasties drošā attālumā vienam no otra.

Tuvāko gadu laikā tādi roboti kā Spots varētu kļūt noderīgi visdažādākajos veidos lauksaimniecībā un citās nozarēs. Tie, iespējams, pat attīstīsies, lai izskatītos mazliet draudzīgāki.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us