Video – eksplodē jau otrais SpaceX Starship raķetes tests

Eksplodē SpaceX Starship SN9 prototips

Kosmosa transporta kompānija SpaceX otrdien izmēģināja Starship prototipu, kas piezemējoties eksplodēja.

Bezpilota raķete SN9 uzlidoja desmit kilometru augstumā, lai pēc tam dotos atkal lejā un piezemētos tajā pašā vietā, kur notika pacelšanās. Pagājušā gada decembrī SpaceX tādā pašā veidā izmēģināja raķeti SN8, kas arī beidzās ar sprādzienu.

Sasniedzot 10 km atzīmi, 16 stāvus augstajai raķetei tika atslēgti visi dzinēji. Tālāk tika testēta brīvajā kritienā esošās raķetes aerodinamika. Ja viss būtu noritējis labi, raķete būtu piezemējusies vertikāli.

Tā vietā SN9 ietriecās zemē gandrīz 45 grādu leņķī, pārvēršoties par milzīgu uguns un dūmu mākoni, gluži tāpat kā iepriekšējais prototips SN8.

Nolaišanās sprādziens izsmidzināja atkritumus uz SN10, vēl viena Starship prototipa, kas bija gatavs SpaceX nākamajam testa lidojumam. Pagājušajā piektdienā uzņēmums pārvietoja SN10 no izgatavošanas rūpnīcas uz palaišanas laukumu, lai atbrīvotu vietu nākotnes prototipa būvniecībai.

Neskatoties uz sprādzienu, SpaceX ziņoja, ka eksperimenta laikā savāca pietiekami daudz datu, lai turpinātu iesākto programmu. “Atcerieties, ka tas bija pārbaudījums, un Starship ar šādu uzstādījumu lidoja tikai otro reizi,” sacīja SpaceX inženieris Džons Insprukers.

SpaceX inženieris paskaidroja, ka pie nolaišanās vēl esot jāiegulda daudz darba. SpaceX komandai atliek tikai analizēt lidojumā iegūtos datus un ķerties klāt nākamajiem Starship eksperimentiem. SpaceX izpilddirektors Īlans Masks uzskata, ka pilnībā pabeigtais Starship kosmosa kuģis varēs aizvest cilvēkus uz Marsu.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us