Vēl tikai divas nedēļas var pieteikties IT olimpiādei

Jau piekto gadu pēc kārtas IT nozares līderi – Lattelecom Technology sadarbībā ar Microsoft Latvia, IIBA Latvijas nodaļu, Accenture Latvijaun FMS Group organizē IT olimpiādi, kurā aicināti piedalīties vidējo un augstāko izglītības iestāžu audzēkņi. Tās mērķis ir padziļināt skolēnu un studentu interesi par programmēšanu, kā arī attīstīt prasmi strādāt komandā un apliecināt sevi. Pieteikšanās IT olimpiādei noslēgsies šī gada 8.novembrī.

IT olimpiāde kā ierasts notiks divās grupās – skolēnu un studentu. Katrai grupai būs jārisina atšķirīgas grūtības pakāpes uzdevumi, kas pietuvināti reālajai programmētāja ikdienai. Lai piedalītos IT olimpiādē, dalībniekiem jāveido komanda no trim cilvēkiem un jāreģistrējas sacensību mājas lapā [url=http://olimpiade.lattelecom.lv]http://olimpiade.lattelecom.lv[/url] .

„Latvijā joprojām ārkārtīgi trūkst kvalitatīvu programmētāju un profesionālu IT speciālistu. Rīkojot IT olimpiādi, ceram, ka tā veicinās skolu jauniešu un studentu pastiprinātu interesi par informācijas tehnoloģijām un vēlmi savu nākotnes profesiju saistīt tieši ar IT nozari,” norāda Lattelecom Technology Izpilddirektors Rinalds Sproģis.

„Šī olimpiāde ir lieliska iespēja IT studentiem un skolēniem ar jauno tehnoloģiju palīdzību iedzīvināt savas idejas. Microsoft ir gandarīts par iespēju šogad līdzdarboties olimpiādes norisē, jo saskatām lielu iespēju nākotnē Lattelecom IT olimpiādi saistīt ar mūsu ikgadējo pasaules mēroga Imagine Cup sacensībām, kurā vietējo olimpiāžu uzvārētāju komandas satiekas ar domubiedriem no visas pasaules jau nākamajā līmenī,” atbalstu konkursam pamato Mindaugas Glodas, Microsoft Baltijas reģiona vadītājs, Microsoft Latvia vadītāja v.i.

„FMS ir ieinteresēts jaunu speciālistu – zinošu un entuziasma pilnu, attīstībā Latvijā. Un mēs esam pārliecināti, ka aktīvo un zinātkāro studentu un skolēnu atbalstīšana ir lielisks ieguldījums gan mūsu uzņēmuma, gan valsts nākotnē,” savu izvēli par labu olimpiādes atbalstīšanai paskaidro FMS Group valdes priekšsēdētājs Jānis Bergs.

Accenture Latvijas filiāles vadītājs Maksims Jegorovs: „Informāciju tehnoloģiju joma ir aizraujoša un paver iespējas gudriem un radošiem cilvēkiem gan uzzināt daudz jauna, gan radīt pašiem lietas, bez kurām cilvēka nākotne nav iedomājama. Šajā olimpiādē ceram sastapt zinātkārus jauniešus, kuri ar savu piemēru iedrošinās arī citus pievienoties jauno profesionāļu pulkam un vēlāk turpinās karjeru mūsu valsts IT nozares uzņēmumos.”

Sacensības noritēs divās kārtās – kvalifikācijas kārta notiek no 4. oktobra līdz 8.novembrim. Tās laikā dalībniekiem ir jārisina noteikts uzdevumu skaits. Pēc kvalifikācijas kārtas noslēguma sešas labākās skolnieku un sešas labākās studentu komandas tiks uzaicinātas uz fināla sacensībām. Tās notiks klātienē novembra beigās Rīgā, Baltijas Datoru akadēmijas mācību klasēs, kas aprīkotas ar mūsdienīgiem datoriem un jaunākajām programmatūras aplikācijām.

Sacensību programmējamā daļa būs jāveic, izmantojot Microsoft izstrādes vides dažādām platformām, tostarp tīmekļa lietotnēm un mobilajiem tālruņiem. Lai šos uzdevumus atrisinātu, dalībniekiem nepieciešamas programmētāja iemaņas iesācēju līmenī, kā arī spēja īsā laikā apgūt jaunas prasmes, jo Olimpiādes uzdevumi veidoti tā, lai vismaz daļu varētu veikt arī bez specifiskām priekšzināšanām.

Olimpiādes finālā kā ierasts būs arī sistēmanalīzes uzdevums, kas orientēts uz vajadzību izzināšanu, komunikāciju spējām un veiksmīga risinājuma piedāvājumu.

2007. gadā IT olimpiādē piedalījās 34 skolēnu un studentu komandas, 2008. un 2009.gadā 20 skolēnu un 20 studentu komandas. Pagājušā gadā studentu grupā uzvarēja Tornado komanda no Latvijas Universitātes, bet skolēnu grupā – KOK komanda, kuras sastāvā bija Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Rīgas 71.vidusskolas audzēkņi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us