Vēl tikai dažas dienas var pieteikt kandidātus Eižena Āriņa balvai datorikā

Līdz 30. aprīlim notiek kandidātu pieteikšana Eižena Āriņa balvai datorikā, kas šogad tiks piešķirta informācijas tehnoloģiju (IT) profesionālim par Latvijai nozīmīgu praktisku ieguldījumu informācijas sabiedrības attīstībā. Balvu izsludina Latvijas Zinātņu akadēmija, informācijas tehnoloģiju uzņēmums Exigen Services Latvia un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds.

Kandidātus balvai var nominēt jebkura organizācija, struktūrvienība vai fiziska persona, kā arī kandidāts var pieteikties pats, līdz 30.aprīlim aizpildot nelielu pieteikuma formu mājaslapā www.arinabalva.lv. Pretendentus vērtēs ekspertu komisija, un balvas saņēmējs tiks paziņots svinīgā pasākumā Rīgas Tehniskajā universitātē 17.maijā. Eižena Āriņa balvas ieguvējs saņem zelta medaļu, diplomu un stipendiju 1500 latu apmērā (pirms ienākuma nodokļa nomaksas).

Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas ir ceļš, kā veidot uz zināšanām balstītu ekonomiku un uzlabot dzīves kvalitāti katram no mums, un šīs tehnoloģijas attīsta cilvēks – IT speciālists. Šogad mēs aicinām izvirzīt balvai IT jomas profesionāļus, kuri var lepoties ar valsts mēroga praktiskiem sasniegumiem informācijas tehnoloģiju pielietojumā, norāda balvas rīkotāji. Eižena Āriņa balva nosaukta atzītā Latvijas datorzinātnes pamatlicēja vārdā un tiek pasniegta kopš 2000.gada. Balva atbalsta Latvijas informācijas tehnoloģiju speciālistus par viņu nozīmīgākajiem sasniegumiem, un to pasniedz par Latvijai nozīmīgu teorētisku ieguldījumu datorzinātnes attīstībā vai praktisku pienesumu datorikā. Šogad tiks apbalvots IT jomas praktiķis, kura radītie jaunievedumi ir nozīmīgi ne tikai konkrētas organizācijas, bet arī visas IT nozares mērogā.

2012.gadā, kad balva tika piešķirta par sasniegumiem datorikas zinātnē, par laureātiem kļuva izcilais kvantu skaitļošanas pētnieks Andris Ambainis un RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju profesors Jānis Grundspeņķis. Iepriekšējos gados Eižena Āriņa balvu datorikā saņēmuši tādi atzīti datorzinātnes veicinātāji kā Rūsiņš Mārtiņš Freivalds, Vilnis Detlovs, Jānis Osis, Jānis Bārzdiņš un Ļevs Kacnelsons.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us