Veikalu kari: investīcijas aizsardzībā aug, zaudējumi samazinās

Pēc neatkarīgā pētījuma datiem par zādzībām mazumtirdzniecībā, Eiropas tirgotāju zaudējumi no zādzībām veikalos 2010. gadā ir bijuši 29,3 miljardi eiro, kas ir par 3 miljardiem eiro mazāk nekā iepriekšējā gadā. Baltijas valstīs zaudējumi sastādījuši 177 miljonus eiro, kas ir par 29 miljoniem eiro mazāk nekā salīdzinājumā ar 2009 gadu. Šādus datus šodien konferencē nosauca uzņēmums „New Vision Baltija”, kurš tirdzniecībai piedāvā kompleksās sistēmas. Minētais pētījums tiek veikts pasaules mērogā; citās Eiropas valstīs tas tiek piedāvāts devīto, bet Lietuvā septīto reizi.

Pašus lielākos zaudējumus no zādzībām uz ”savas ādas” izjutuši Krievijas tirgotāji, kuri pētījumā piedalījās pirmo reizi. Kopējie zaudējumi tur sastādījuši 1,61 procents no iekšējā apgrozījuma. Otro vietu ieņēmusi Turcija (1,52%), savukārt trešo vietu dalīja Čehijas Republika un Baltijas valstis (1,40%). Vismazākos zaudējumus šajā gadā, tāpat kā iepriekšējā, cieta Austrija (0,97%). 2010. gadā vidējie zaudējumi no kopējā apgrozījuma, ko radīja zādzības Eiropā bija 1,29%, tas ir, salīdzinoši ar tieši tādu pašu laika periodu iepriekšējā gadā, bija samazinājušies par 4,4%. Baltijas valstu tirgotāju zaudējumi bija samazinājušies un sastādīja 2,8% no kopējā apgrozījuma.

Kā minēja UAB „New Vision Baltija” tirdzniecības departamenta direktors Vaidas Belinis, investīcijas drošībā ir sākušas „nest augļus”. „Ekonomiskās lejupslīdes apstākļos ir audzis zādzību un noziegumu skaits, tāpēc tirgotāju ieinteresētība preču aizsardzības nodrošināšanā strauji augusi. Prieks, ka Baltijas valstīm tomēr izdevies panākt zaudējumu samazinājumu. Es domāju, katram tirgotājam ir ļoti svarīgi redzēt atgriezenisko saikni savām investīcijām. Un tomēr jāatzīmē, ka 28% produktu grupu vēl arvien ir neaizsargātas, tāpēc sfēras, kurās nepieciešams dažādu progresīvu aizsardzības sistēmu pielietojums, bez šaubām, vēl arvien eksistē”, apgalvo Vaidas Belinis.

Visvairāk Baltijas valstīs zādzības izdara tieši negodīgi pircēji – 43%, darbinieki – 34% un piegādātāji – 9%. 14% no zaudējumu summas tiek norakstīti uz administratīvo kļūdu rēķina.

Eiropā kopumā darbinieki nozaguši preces, kuru vērtība vidēji sastādījusi 1760 eiro, pircēji-114 eiro.
Preventīvajā darbā ar zaudējumiem Eiropā tiek investēti 0,32% no pārdotā vērtības (8,4 miljardi eiro). Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu investīcijas ir augušas par 18,3%; 2009 gadā tās sasniedza 7,1 miljardu eiro. Tirgotāji investē darbinieku apmācībās, informācijas tehnoloģijās, preventīvajam darbam zaudējumu sfērā, jaunās drošības videosistēmās, preču aizsardzības vairakkārt pielietojamās elektroniskās sistēmās u. c. Populārākā metode drošības nodrošināšanā šobrīd vēl arvien ir preču aizsardzības elektroniskā sistēma.

Eiropā līderi nozagto preču klāstā ir sīkas un nedārgas preces: elektroiekārtas, kosmētika, parastie un speciālie pārtikas produkti, alkohols, apģērbs, juvelierizstrādājumi.

Visā pasaulē pētījumos ir piedalījušies 1103 tirdzniecības tīkli no 42 valstīm. Eiropā tika aptaujāti 571, Baltijas valstīs – 13 tirdzniecības centra pārstāvji, vienādas sarežģītības pakāpes – 792 veikali. Pētījumu veica kompānija „Centre for Retail Research” (Apvienotā Karaliste), profesora Džošua Bamfīlda (Joshua Bamfield) vadībā.

* * *
UAB „New vision” savu darbību sāka 1993. gadā. Uzņēmums specializējas komplekso sistēmu ieviešanā tirdzniecībā, rūpniecībā un restorānu biznesā. „New vision Baltija” nodarbojas ar risinājumu ieviešanu un attīstību, kas nepieciešami preventīvajā darbā ar zaudējumu novēršanu un to kontroli, kā arī pasūtījumu pieņemšanā un izsūtīšanā ražošanas procesā. Kā arī lēmumu pieņemšanā, kuri palīdz paaugstināt tirdzniecības līmeni, apkalpošanas kvalitāti un pircēja lojalitātes saglabāšanu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us