Cilvēkiem, kuri lietotnē Facebook būs reaģējuši uz nepatiesām ziņām par koronavīrusu, ziņu plūsmā (News Feed) parādīsies informācija par viltus ziņu izplatīšanu. Kompānija pirms pāris dienām veica atjauninājumus cīņā ar viltus ziņu izplatītājiem. Viens no tiem ir uzlecošais paziņojums, kas mudinās apmeklēt Pasaules Veselības organizācijas vietni. Tas parādīsies lietotājiem, kuri būs nospieduši Like vai kādu citu reakcijas pogu nepatiesām ziņām vai komentējuši tās. Facebook atsevišķi laiž klajā sadaļu “Get the Facts” jeb “Iegūt faktus”, kurā pieejamas ziņas par pandēmiju.
Neilgi pēc atjauninājuma sekoja bezpeļņas grupas Avaaz ziņojums, kurā Facebook tika nosaukta par “koronavīrusa nepatiesās informācijas epicentru” un kurā citētas vairākas ziņas ar bīstamiem padomiem par veselību un viltus zālēm. Kompānija atspēkoja šo apsūdzību, sakot, ka tā pēdējo nedēļu laikā ir izņēmusi simtiem tūkstošu šādu ziņu. Attiecībā uz vājāku saturu, kas nav pilnībā noņemams, tā citēja statistikas datus, kas norāda, ka brīdinošajiem paziņojumiem jau esot reāla ietekme: kad cilvēki redz brīdinājumu, viņi 95% gadījumu nenoklikšķina uz sākotnējā satura.
Avaaz kampaņas direktors Fadi Quran pavēstījis kompānijai Politico, ka “Facebook vajadzētu lepoties ar šādu soli”, pievienojot jaunas opcijas, “taču solis neatspoguļo pilnu gammu tam, ko mēs gribētu no viņiem sagaidīt”.
Facebook lietotāji jau kādu laiku paši var pārbaudīt, vai ir saskārušies ar nepatiesu informāciju. To var izdarīt, atverot portālu, kurā var aplūkot, vai posts, kuram ir nospiests “Like” vai sekošanas poga, nav kāda no Krievijas propagandas lapām. Tomēr uznirstošā paziņojuma stratēģija esot efektīvāka. Ziņa, kura parādās Facebook plūsmā, šķiet neuzkrītošāka un mazāk nosodoša. Tas ir veids, kā Facebook mudina cilvēkus palīdzēt draugiem un ģimenei izvairīties no nepatiesas informācijas par COVID-19, izmantojot saiti uz Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietni.