Vatikāns atklāj pāvesta tviterkontu

Turpmāk [i]tviterī[/i] varēs lasīt arī Romas pāvesta ziņojumus, sekojot @pontifex. Vatikāna runasvīri ziņojuši, ka pāvests Benedikts XVI vēlējies „vērsties pie katra cilvēka”, tvītojot astoņās valodās. Pirmo ziņu varēs lasīt jau 12. decembrī.

„Pāvests sludinās Dieva vārdu,” ziņo Vatikāna pārstāvji, piebilstot, ka tikai viņš pats izlems, kādas ziņas izplatīt un kādas- nē. „Tas nenozīmē, ka viņš turpmāk staigās apkārt ar iPad vai Blackberry,” tā Gregs Bērks, vecākais Vatikāna komunikāciju padomnieks. Pirmais tvīts būs jautājumu un atbilžu formātā, iekļaujoties 140 zīmju robežās. Tvīta ieraksti ziņos par pāvesta dienaskārtību, viņa reakcijām uz notikumiem pasaulē, kā arī pamācībām par baznīcas svētku dienām.

[img] /images/upload/20121203202713.jpg[/img]

Deivids Vailijs, BBC žurnālists, minējis, ka pāvests jau ilgu laiku plāno izvērsties digitālajos medijos un presē. Vatikāna radio, piemēram, darbojas jau kopš 1931. gada. Vatikānam ir arī savs tviterkonts, un tam šobrīd seko 165 tūkstoši lietotāju. Pāvests, gluži pretēji, ir saņēmis kritiku par komunikācijas trūkumu, kas bijis viens no iemesliem idejai par tviterkontu.

Pilnā raksta versiju skatīt: [url=http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-20581755]http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-20581755[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us