Varas iestādes slēgušas Dark Web lielāko nelegālo tirgu

Dark Web DarkMarket

ziņo Gizmodo, Eiropola koordinētas starptautiskās operācijas laikā tika izbeigta DarkMarket darbība. DarkMarket (latv. Tumšais Tirgus) ir pasaulē lielākais Dark Web jeb Tumšā Tīmekļa tirgus. Vācijas tiesībaizsardzības iestādes arestēja kādu austrālieti, kurš, domājams, ir nelegālās vietnes operators, un konfiscēja 20 serverus, kas to uzturēja, izbeidzot šīs nelikumīgās darbības internetā. 

DarkMarket apkalpoja gandrīz 500 000 lietotāju un veica vairāk nekā 320 000 darījumu, ziņo Eiropols. Dark Web vietnē tika tirgots viss, sākot no narkotikām un viltotas naudas, līdz nozagtai kredītkartes informācijai un ļaunprātīgai programmatūrai. Saskaņā ar Eiropola aplēsēm vietne tirgoja Bitcoin un Monero 140 miljonu eiro apmērā. Eiropas iestādes plāno izmantot konfiscētos DarkMarket serverus, kas atradās Ukrainā un Moldovā, lai atrastu pircējus un pārdevējus, kuri vietni izmantoja noziedzīgiem darījumiem.

DarkMarket tika atklāts kā daļa no plašākas izmeklēšanas, kas bija saistīta ar tīmekļa uzturēšanas uzņēmumu Cyberbunker, vēsta The Guardian. Cyberbunker (kas faktiski atrodas bijušajā NATO bunkurā) agrāk bija izvietoti serveri gan The Pirate Bay, gan WikiLeaks uzturēšanai. Ja šis DarkMarket gadījums ir kāds piemērs, šķiet, tas ir vērtīgs sākumpunkts turpmākajām citu nelegālo vietņu izmeklēšanām.

Pēdējo vairāku gadu laikā ir redzams, ka šāda tipa nelegālās interneta vietnes arvien vairāk izzūd. Wall Street Market, kas ir vēl viens Dark Web tirgus, 2020. gada izmeklēšanas laikā ņēma līdzīgu galu. Citas vietnes, piemēram, Empire Market, ir pilnībā izgaisušas, baidoties vai nu no kriminālvajāšanas vai no dalībnieku zaudēšanas un ar tiem saistītās naudas izņemšanas. Jebkuras priekšrocības, kuras pirms vairākiem gadiem bija tādām vietnēm, kā, piemēram, Alphabay vai The Silk Road, šķiet, ir pazudušas, jo dažādu valdību aģentūras ir kļuvušas agresīvākas, meklējot šos tirgus, un spējīgākas saprast, kā tie darbojas.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us