Vai tā ir mininovas bojāeja?

Mininova ir pieņēmusi daudziem tās lietotājiem šokējošu un nepieņemamu lēmumu – izdzēst no viņu mājas lapas visus tos torentus, kuru izplatīšana nav legāla un atstāt tikai tos, ko bez maksas izplata paši satura īpašnieki.
BitTorrent saits Mininova, kas uzradās pirms aptuveni 5 gadiem un kas ir bijis ļoti populārs un iecienīts visā pasaulē, ir nolēmis atbrīvoties no visiem nelegālajiem torentiem pēc tam, kad tas bija zaudējusi strīdā ar Nīderlandes autortiesību pirātisma apkarošanas aģentūru BREIN.
Tiesas lēmums noteica, ka, kamēr Mininova nespēj uzņemties jebkādu atbildību par autortiesību pārkāpumiem viņu uzturētajā mājas lapā, tikmēr visiem materiāliem, kas ir autortiesību aizsargāti, jābūt izņemtiem ārā no minētās mājas lapas. Ja tas netiks izdarīts 3 mēnešu laikā, tad Mininovas pārstāvjiem būs jāstājas tiesas priekšā un iespējamais sods par tik apjomīgu autortiesību pārkāpumu varētu sasniegt pat 5 miljonus eiro. Un tā kā Mininova nevēlas maksāt tik apjomīgu sodu, tad mājas lapas pārstāvji ar steigu ķērās pie darba, lai to atbrīvotu no jebkādām saistībām ar autortiesību aizsargātiem darbiem.
Mininovas līdzdibinātājs Niek presei sacīja: „Mums ļoti žēl, ka bijām spiesti šādi rīkoties, taču mēs neredzējām nekādu citu izeju.”


Šis pavērsiens ir satricinājis ļoti daudzus torentu lietotājus, kuri ir spiesti meklēt citas iespējās, ka piekļūt vajadzīgajiem darbiem.
Tā kā pati Mininova radās pēc Supernovas sabrukšanas, tad nav pilnīgi nekādu šaubu, ka Mininovas vietā radīsies kāda tās aizvietotājlapa, tādēļ Mininovas faniem nevajadzētu pārāk skumt, bet vajag tikai mazliet paciesties, savukārt autortiesību pārstāvji pēc šīs nelielās uzvaras nedrīkst ne uz mirkli atslābt, jo darba šajā jomā ir vēl ļoti daudz. Bet paši Mininovas veidotāji jau solījušies sākt domāt par citu projektu izveidi citā nozarē, kas nedraudētu viņiem ar soda sankcijām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us