Uzaicinājums uz Google+ un vīruss dāvanā

Kaspersky Lab eksperti ir konstatējuši gadījumus, kad tiek izplatīti viltoti uzaicinājumi uz populāro sociālo tīklu Google+. Tādā veidā hakeri ir reaģējuši uz ažiotāžu, kas sacelta ap jauno sociālo tīklu, un izmantojuši to datorlietotāju personas datu zagšanai. Piemēram, lūk, šādu paziņojumu saņēma Portugāles datorlietotāji:

[img]http://datuve/images/upload/20110712111814.png[/img]
Uzklikšķinot uz saites, datorlietotājs nonāk tīmekļa vietnē google****.redirectme.net, no kuras tad arī tiek uzsākta populārā trojieša Trojan Banker lejupielāde. Šī kaitīgā programmatūra ir paredzēta tās datorlietotāja informācijas zagšanai, kas attiecas uz banku, elektroniskās naudas un plastikāta karšu sistēmām.

Tāpat paziņojums satur saiti uz dokumentu Google Docs, kas piedāvā nosūtīt uzaicinājumus uz Google+ saviem draugiem. Tomēr patiesībā šī viltotā forma ir paredzēta vārdu un e-pasta adrešu vākšanai turpmākai līdzīgu «uzaicinājumu» izplatīšanai.

«Ļaundari bieži izmanto cilvēku ziņkārību un uzticēšanos,» saka Kaspersky Lab eksperts Fabio Asolīni. «Šajā gadījumā upuris pats iet uz kaitīgo saiti, inficējot savu datoru. Ja vēlaties pievienoties sociālajam tīklam Google+, esiet uzmanīgi un atveriet tikai pazīstama cilvēka sūtītu vēstuli, ar kuru iepriekš esat vienojies par šādu uzaicinājumu.» Kaspersky Lab eksperti brīdina datorlietotājus, ka nepieciešams būt piesardzīgiem, saņemot uzaicinājumus uz Google+, ievērot drošas uzvedības noteikumus internetā, kā arī sekot līdzi programmatūru un antivīrusu risinājumu atjauninājumu iznākšanai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us