Topošie datorzinību un IT studenti var pieteikties uzņēmuma DPA stipendijām 1000 latu apmērā

Latvijas Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums DPA sadarbībā ar Latvijas Izglītības fondu un Izglītības un zinātnes ministriju jau otro gadu pēc kārtas aicina topošos datorzinību un IT 1.kursa studentus pieteikties 2009./2010.studiju gada stipendijām, katru 1000 latu apmērā. Šīm stipendijām līdz 2009.gada 12.maijam var pieteikties Latvijas vispārizglītojošo vidusskolu 12.klašu skolēni, aizpildot formu mājas lapā www.dpa.lv/stipendija.

15 studenti jau šajā mācību gadā saņem uzņēmuma DPA stipendijas un atzinīgi vērtē viņiem sniegto iespēju, kas ir nozīmīgs papildus atbalsts studiju procesā. Stipendiju mērķis ir veicināt jauniešu interesi par IT un datorzinātnēm, motivēt un finansiāli atbalstīt spējīgākos vidusskolu absolventus izvēlēties studijas tieši datorzinību un IT programmās. Jauniešu pienākums ir sekmīgi un laikā nokārtot visas augstskolas prasības, kā arī semestru beigās iesniegt Izglītības fondā atskaiti par sekmēm un paveikto; citas saistības stipendiju saņēmējiem pret stipendijas devēju nav.

„Mēs atkārtoti vēlamies dot iespēju talantīgākajiem un spējīgākajiem jauniešiem no visas Latvijas apgūt zinības, kas ir un būs vajadzīgas, mūsuprāt, perspektīvākās Latvijas tautsaimniecības nozares attīstībai,” atzīst DPA biznesa attīstības vadītājs Aigars Jaundālders.

„Šādas uzņēmēju iniciatīvas, atbalsts un iesaistīšanās izglītībā ir apsveicamas, jo šādi tiek demonstrēta atbildība un vienlaikus – sniegts praktisks atbalsts studentiem,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe. Viņa augstu novērtē šo, nu jau par tradīciju kļuvušo stipendiju piešķiršanu, un pauž cerību, ka tai turpinās piepulcēties aizvien jaunas uzņēmējdarbību un izglītību vienojošas iniciatīvas.

Pretendentu atlase notiks 3 kārtās: 1.kārta – elektronisko pieteikumu atlase, 2.kārtas ietvaros notiks iesniegto eseju un dokumentu atlase, bet 3.kārta paredzēta kā pretendenta saruna ar konkursa komisiju. Galvenie kritēriji, vērtējot pretendentu pieteikumus, būs līdzšinējās sekmes un sasniegumi, ārpusskolas intereses un motivācija, kādēļ viņš vai viņa vēlās studēt IT.

2009./2010.studiju gadam tiks piešķirtas 10 stipendijas: 2 pretendentiem no katra Latvijas reģiona – Rīgas, Vidzemes, Zemgales, Kurzemes un Latgales. Stipendija 100 latu mēnesī tiks izmaksāta studiju gadā no septembra līdz jūnijam, ja stipendiāts būs iestājies kādā no stipendiju nolikumā minētajām studiju programmām, budžeta vietā Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Vidzemes Augstskolā, Rēzeknes augstskolā, Daugavpils universitātē, Liepājas universitātē vai Ventspils augstskolā.

DPA ir viens no vadošajiem IT nozares dalībniekiem, kas saviem klientiem sniedz risinājumus IT infrastruktūras, uzņēmuma pārvaldības un darbinieku kopdarbības jomās Latvijā, Lietuvā un Ukrainā. DPA ir Microsoft Zelta sertificēts (Gold Certified) partneris ar licencēšanas, informācijas apstrādes risinājumu, Microsoft biznesa risinājumu un īpaši sarežģītu infrastruktūras risinājumu kompetencēm. DPA 2008.gada provizoriskais apgrozījums sasniedza 11,27 miljonus latu (-1,5% salīdzinot ar 2007.gadu) un peļņa – 200 tūkstoši latu.

Latvijas Izglītības fonds ir nodibinājums ar mērķi sekmēt Latvijas sabiedrības izglītības līmeņa kāpumu, novatorismu un atbalstīt studējošo un jauno zinātnieku radošo spēju attīstību, izmaksājot stipendijas un konkursa prēmijas.

Resursi internetā: www.dpa.lv/stipendija

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us