TikTok tagad ļauj vecākiem noteikt ierobežojumus bērnu kontiem

Lietotne TikTok ievieš jaunu funkciju, kas ļauj vecākiem attālināti noteikt ierobežojumus bērnu kontiem. Jaunā funkcija, ar nosaukumu Family Pairing, ļauj vecākiem sasaistīt bērnu kontus ar saviem kontiem, kur varēs atspējot tiešos ziņojumus (DM), ieslēgt ierobežota satura režīmu un iestatīt ekrāna laika ierobežojumus.

Atjauninājums ir liels solis uz priekšu, salīdzinājumā ar to, kur TikTok bija pirms gada. Uzņēmums 2019. gada februārī Federālajai tirdzniecības komisijai samaksāja $5.7 miljonus par bērnu privātuma likuma pārkāpumiem. Viens no pārkāpumiem bija tāds, ka lietotāji, kas jaunāki par 13 gadiem, varēja pierakstīties bez vecāku piekrišanas. TikTok kopš tā laika ir veicis izmaiņas, lai ievērotu likumu, un ir pievienotas tādas funkcijas kā ekrāna laika ierobežojumi, lai sniegtu lietotājiem un vecākiem lielāku kontroli pār aplikāciju, ko ļoti iecienījuši pusaudži. Šā gada sākumā TikTok sāka ieviest šīs opcijas Eiropā zem nosaukuma Family Safety Mode.

Nesenais atjauninājums padara šos ierobežojumus daudz vieglāk iestatāmus. Tiklīdz abi konti ir sasaistīti, vecāki var kontrolēt bērna iestatījumus no sava tālruņa. Iepriekš viņiem šie ierobežojumi bija jāiestata lietotnē, kas atradās viņu bērna ierīcē. TikTok piedāvāja ieejas kodus, lai dažus iestatījumus nevarētu izslēgt bez piekrišanas, taču tas noteikti bija mazāk ērts risinājums.

Vecākiem joprojām būs jāpanāk, lai bērni piekristu saistīt savus kontus. Lai jaunās funkcijas iestatītu, vecākiem jāskenē QR kods bērnu konta digital wellbeing sadaļā. Bērni šo funkciju varēs atspējot jebkurā laikā, taču pastāv daži šķēršļi: vecāki saņems paziņojumu, un viņiem būs iespēja atkārtoti saistīt kontu gadījumā, ja tas nejauši tiktu atvienots.

Vēl viena no jaunajām funkcijām nosaka, ka bērniem, kas jaunāki par 16 gadiem, tiek atspējota tiešo ziņojumu (DM) sūtīšana. BuzzFeed News pagājušajā gadā ziņoja, ka lietotne saskārās ar problēmām, kur ļaundari sūtīja ziņas mazgadīgiem aplikācijas lietotājiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us