Tiešsaistes hakatonā «SportHack 2020 Latvija» meklēs risinājumus sporta jomas izaicinājumiem

No 21. līdz 23. maijam Latvijā notiks pirmais tiešsaistes hakatons, kas veltīts sporta industrijas izaicinājumiem. Dalībnieku uzdevums būs rast jaunus risinājumus, kas palīdzēs veiksmīgāk pārvarēt radušos krīzi, kā arī uzlabos sporta pieredzi sportistiem, treneriem un sporta līdzjutējiem. No 23. aprīļa dalībai hakatonā aicināti pieteikties studenti, sporta jomas eksperti, kā arī citu nozaru pārstāvji. 23. aprīlī sāksies arī iknedēļas vebināri, kas palīdzēs sagatavoties hakatonam. 

Tiešsaistes hakatonu organizē biedrība «WindHackers» sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabriku un «Kurzemes inovāciju granti studentiem» (KInGS) partneriem – Ventspils Augstskolu (VeA), Liepājas Universitāti (LiepU), Kurzemes biznesa inkubatoru un nodibinājumu «Ventspils augsto tehnoloģiju parks». 

Hakatona mērķis ir 48 stundu laikā radīt jaunas, inovatīvas idejas sporta jomā, novērtēt idejas biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt dzīvē. Jebkurš cilvēks ar svaigām, pat ambiciozām un vēl neattīstītām idejām ir aicināts piedalīties. Īpaši aicināti ir inovatori, programmētāji, uzņēmējdarbības pārstāvji un dizaineri. Idejas pieņems četrās kategorijās: «Uzveicam krīzi», «Sports un inovācijas», «Sporta infrastruktūra un aprīkojums» un «Sporta dati»

Ja Tev ir idejas, kā uzlabot sporta pieredzi sportistiem, komandām, organizatoriem vai skatītājiem, reģistrējies individuāli vai piesaki komandu dalībai hakatonā. Pieteikties hakatonam iespējams no 23. aprīļa līdz 15.maijam šeit.

«Sports ir darbs, izklaide, veselība, aizraušanās un hobijs. Ne velti Latvijā ir 95 dažādu sporta veidu federācijas. Savukārt hakatons ir lieliska iespēja apvienot daudzu cilvēku pieredzes, prasmes, sapņus un realizēt dažādus projektus sporta nozarē. Tiešsaistes formāts līdz minimumam samazina ierobežojumus dalībnieku sastāvam, taču saglabā sportisko izaicinājumu un neierobežotas iespējas izpausties,» stāsta viens no «SportHack 2020 Latvija» partneriem, Aigars Strauss, Latvijas Triatlona federācijas prezidents. 

«Ideja par sporta hakatona organizēšanu radās jau pirms gada. Iestājoties krīzei, apsvērām pasākumu atcelt un palikt mājās, skatoties sporta spēļu atkārtojumus TV. Tomēr gribējās darīt kaut ko lietas labā, redzot ar kādiem izaicinājumiem saskaras Latvijas sporta nozare. Ātri atradās līdzīgi domājoši draugi, paziņas un pēc sarunām ar Latvijas augstskolām un sporta federācijām, arī idejas atbalstītāji,» skaidro «SportHack 2020 Latvija» organizators Kārlis Skuja.

Katrai komandai būs iespēja iegūt lieliskas balvas un finansējumu tālākai idejas attīstībai. Hakatona laikā RTU nodrošinās piekļuvi prototipēšanas un dizaina pakalpojumiem, kā arī mērķtiecīgi aicinās izmantot RTU radītās tehnoloģijas un zināšanas, radot jaunus produktus un pakalpojumus. 

«Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU kopš pagājušā gada īsteno nebijušu projektu «Inovāciju granti studentiem». Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. Projektā RTU piedāvā septiņas aktivitātes. Piedaloties tajās, studenti var saņemt stipendiju – 200 eiro mēnesī (bakalaura un maģistra līmeņa studenti) vai 228 eiro mēnesī (doktoranti). Lai pieteiktos stipendijai, studentam ir jābūt sekmīgam un bez studiju parādiem,» informē RTU Dizaina fabrika projektu vadītāja Liene Briede.

«Viens no Ventspils Agstskolas stratēģiskajiem mērķiem ir inovāciju veicināšana caur aktīvu sadarbību ar dažādām industrijām vairākos līmeņos un virzienos. Hakatons sportā ir iespēja pārvarēt gan šī brīža šķēršļus sporta pieejamībai, gan rast iespējas gudrāk un daudzpusīgāk izmantot sporta datus, infrastruktūru un ekipējumu. Turklāt, ar finansējumu, ko saņems uzvarētāji, ideju varēs pārvērst biznesā ātrāk,» uzskata Ventspils Augstskolas projektu vadītājs un futbolists Vitālijs Petkēvičs.

Hakatona laikā dalībniekus konsultēs pieredzējuši mentori, kuri profesionāli strādā dažādās jomās (tehnoloģijas, bizness, dizains utt.). Komandām būs arī iespēja saņemt padomus un palīdzību no dažādu Latvijas sporta jomu ekspertiem un profesionāļiem. 

Pasākums tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un nr. 1.1.1.3/18/A/004 «Kurzemes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem. 

Pasākuma partneri ir RTU Dizaina fabrika, RTU, Ventspils Augstskola, Liepājas Universitāte,  «Ventspils Augsto tehnoloģiju parks», «Kurzemes Biznesa inkubators», Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Triatlona federācija, Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Futbola federācija”, hokeja klubs «Dinamo Rīga», «Ghetto Games» un Eiropas Latviešu apvienība. Pasākumu organizē biedrība «WindHackers», kuras mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us