Tiek izsludināta pieteikšanās Latvijas IKT balvai Platīna pele 2010

Nevalstisko organizāciju konferences „Inovatīvās tehnoloģijas NVO” ietvaros Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC) izsludina Latvijas IKT balvu Platīna pele 2010.

„Balvas mērķis ir apzināt inovatīvos e-pakalpojumus un IKT risinājumus, kas tapuši Latvijā pēdējo gadu laikā un informēt par tiem sabiedrību: uzņēmējus un iedzīvotājus. Asociācija aicina gan nozares uzņēmumus – pakalpojumu izstrādātājus, gan pakalpojumu sniedzējus pieteikt savus risinājumus šai balvai, tā informējot par tiem sabiedrību Latvijā un ārpus tās,” uzsver Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

Balva Platīna pele informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozarē Latvijā tiek izsludināta jau ceturto reizi un ir kļuvusi par nozares tradīciju. Iepriekšējo gadu laureātu vidū ir tādas organizācijas un uzņēmumi kā IF Latvija, Swedbank, Lattelecom, Valsts Ieņēmumu dienests un Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienests.

2010. gadā Platīna pele tiks pasniegta šādās kategorijās:
· E-pārvalde un e-pakalpojumi
· Pakalpojumi sabiedrībai (Izglītības, kultūras, veselības aprūpes, sporta projekti un jaunie mediji (sociālie tīkli))
· Biznesa attīstība un e-komercija
· Inovatīvākais e-paraksta pielietojums

Šogad pirmoreiz balva tiks piešķirta arī īpašajā LVRTC izvirzītajā kategorijā ‘’Inovatīvākais e-paraksta pielietojums’’, tādējādi vēršot uzmanību uz e-paraksta plašajām izmantošanas iespējām, ja tas tiek integrēts dažādos e-pakalpojumos.

‘’LVRTC kā vienīgais oficiālais e-paraksta attīstītājs Latvijā uzskata par savu pienākumu izcelt un apbalvot tos uzņēmumus, kuri arvien aktīvāk sāk pielietot inovatīvus risinājumus dažādu e-pakalpojumu attīstībā, integrējot tajos e-parakstu. Biznesa vide sāk novērtēt šīs priekšrocības, padarot lietotāju dzīvi ērtāku, lētāku un vienkāršāku,’’ norāda LVRTC Sertifikācijas pakalpojumu daļas vadītāja Zane Silgale.

Latvijas IKT balvas mērķis ir celt nozares prestižu, veicināt pozitīvu publicitāti, informēt sabiedrību par IKT iespējām, kā arī izcelt nozīmīgākos projektus, kas sniedz labumu plašai sabiedrībai. Projektus Latvijas IKT balvai var pieteikt attiecīgo pakalpojumu, projekta īpašnieki – valsts iestādes, privātfirmas, akadēmiskās organizācijas, nevalstiskās organizācijas un privātpersonas. Apbalvojumu saņems gan projekta “īpašnieks”, gan izstrādātājs vai piegādātājs. Projektu var pieteikt konkursam, kad tas ir izstrādāts, ieviests un iesniegšanas brīdī ir aktīvs.

Pretendentus vērtēs neatkarīga un kompetenta žūrija.
Pieteikumus Latvijas IKT balvai Platīna pele 2010 var iesniegt elektroniski līdz 10. oktobrim. Pieteikuma forma un nolikums atrodams LIKTA mājas lapā www.likta.lv. Apbalvošanas ceremonija norisināsies nozīmīgākajā nacionālajā IKT nozares pasākumā LIKTA 12. gadskārtējā konferencē šī gada novembrī.

Par LIKTA. Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) – profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998. gadā (LITTA) un aptver visu Latvijas IKT nozari − elektroniku, datoru aparatūru un programmatūru, telekomunikācijas un pakalpojumu sniedzējus. LIKTA mērķis ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā. Plašāka informācija par asociāciju mājas lapā.

Par LVRTC. LVRTC ir viens no vadošajiem elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem Latvijā, piedāvājot telekomunikāciju risinājumus nozīmīgākajiem Latvijā pārstāvētajiem mobilo sakaru, interneta un telekomunikāciju operatoriem, kā arī valsts institūcijām.

LVRTC ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī un virszemes ciparu TV apraides projekta partneris infrastruktūras nodrošināšanā. Kopš 2009. gada 1. jūnija LVRTC ir arī oficiālais sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs valstī.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us