Tet pārtrauc sadarbību ar TV kanālu pārstāvjiem, kuri varētu būt pārkāpuši ES sankciju režīmu

tet

Neskaidrību par TV kanālu pārstāvības tiesībām un bažu par sankciju režīma neievērošanu dēļ, Tet pārtrauc PBK, NTV Mir, Ren TV Baltija, Kinokomedija un Kinomiks retranslāciju, aizvietojot tos ar citiem līdzvērtīgiem TV kanāliem.

Neskatoties uz ilgstošiem un vairākkārtējiem informācijas pieprasījumiem, Tet nav pieejama juridiski pamatota informācija par TV kanālu PBK, NTV Mir, Ren TV Baltija, Kinokomedija un Kinomiks retranslācijas tiesību izplatītājiem Latvijā. Līdz ar to nav iespējams veikt pienācīgu risku izvērtējumu, kā to pieprasa piemērojamie likumi (tostarp Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma un Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma izpratnē). Televīzijas kanālu izplatītājs ir SIA TEM LV – viens no SIA “Baltijas mediju alianses” uzņēmumiem.

Saistībā ar šiem apstākļiem, kā arī publiski izskanējušajām ziņām par SIA Baltijas mediju alianse (kā arī SIA TEM LV) patiesajam labuma guvējam izvirzītajām apsūdzībām starptautisko sankciju pārkāpšanā, Tet aicinās valsts institūcijas un tiesībsargājošās iestādes pēc iespējas drīzāk viest skaidrību par rīcību, kāda sagaidāma no maksas televīzijas pakalpojumu sniedzējiem iepriekš norādīto TV kanālu izplatīšanai Latvijā, kuri šobrīd ir iekļauti NEPLP retranslējamo kanālu sarakstā, lai nodrošinātu vienveidīgu pieeju un nepieļautu tiesību normu neievērošanu, atšķirīgu pieeju un tirgus kropļošanu. Tet aicina atbildīgās institūcijas un maksas televīzijas pakalpojumu sniedzējus vienlīdz atbildīgi izturēties pret normatīvo aktu ievērošanas pienākumiem.

No 1. februāra Tet televīzijas pakalpojumu piedāvājumā nav pieejami televīzijas kanāli PBK, NTV Mir, Ren TV Baltija, Kinokomedija un Kinomiks. Tet aicina kvalitatīvu un līdzvērtīgu saturu skatīties kanālos LTV7, 1+2, 3+, Mir, TVCi, Dozhdj, UATV, Zdorovoe TV, Eureka HD, Pjatnica, Current Time, TV21.

Tet skaidro, ka ir ieinteresēts maksimāli kvalitatīva un klientiem interesanta satura nodrošināšanā, tomēr nav redzama iespēja to darīt juridiski šaubīgā veidā. Papildus jau esošajam kanālu piedāvājumam, Tet izvērtē vēl citas satura alternatīvas un jau tuvākajā laikā piedāvās papildu interesantu un aizraujošu saturu.

Kanālu izmaiņas skars Helio interaktīvās televīzijas, Helio virszemes televīzijas un Shortcut TV skatītājus.

Plašāka informācija pieejama šeit.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us