Testi liecina, ka Virszemes TV signāls Latvijas pierobežā ir pieejams

Latvijas pierobežā – Latgalē – ir pieejams Lattelecom Virszemes TV signāls – speciālā izbraukumā uz pierobežu šonedēļ pārliecinājās Lattelecom un Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centra tehniskie eksperti. Par signāla stiprumu un kvalitāti pārliecinājās arī testos pieaicinātie vietējo pašvaldību vadītāji un reģionālo mediju pārstāvji.

Lai gan signāla mērījumi notiek regulāri un tie apliecina, ka Virszemes TV redzama 99,6% Latvijas teritorijas, reaģējot uz nesen medijos izskanējušo informāciju, ka Latgales pierobežā it kā nav iespējams uztvert bezmaksas Latvijas programmas, pārstāvji no LVRTC un Lattelecom šonedēļ, devās uz Viļaku un Ciblu, lai klātienē izmērītu ciparu signāla stiprumu un Virszemes TV uztveršanas iespējas. Nejaušas izlases veidā mērījumi tika veikti vairākās vietās Viļakā, Rekovā un Ciblas novadā.

Viļakā, Abrenes ielā 26, kur atrodas Viļakas novada domes ēka, signāla stiprums tika mērīts turpat uz ielas. Nostiprinot āra antenu un savienojot to ar dekoderu un televizoru, klātesošie labā kvalitātē varēja redzēt ne tikai 4 bezmaksas kanālus (LTV, LTV7, LNT, TV3), bet arī 18 maksas kanālus. Viļakā signālu var uztvert gan no Alūksnes raidītāja, gan arī no Rēzeknes torņa. (Attālums no Viļakas novada domes ēkas līdz Alūksnes raidītājam ir 43,5 km; savukārt no Viļakas novada domes ēkas līdz Rēzeknes raidītājam – 76 km.)

Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs norāda: „Situācija nav kritiska un iemesls, kāpēc Viļakas novada iedzīvotāji izvēlas Krievijas programmas, ir to satura kvalitāte. Paskatoties vietējos ziņu raidījumos, – pusstundā mēs varam redzēt pietiekami daudz, bet mums tie raidījumi ir izstiepti, un sižeti ir vērsti uz slikto. Nesiet pozitīvo šajā televīzijā!”

Pa ceļam uz Ciblas novadu, Lattelecom un LVRTC eksperti ciparu signāla esamību un stiprumu nomērīja Rakovas ciemā, kur arī visi mērījumi apliecināja, ka signāla esamība un kvalitāte pilnībā atbilst prasībām.

Iepriekš medijos tika minēts, ka arī Ciblā iedzīvotājiem nav uztverama Virszemes televīzija, kā rezultātā viņi skatās Krievijas kanālus. Eksperti devās signāla mērījumos uz Ciblu, kas signālu saņem no Rēzeknes torņa, attālums līdz kuram ir nepilni 24 km.

Arī Ciblas mērs Juris Dombrovskis, kurš iepriekš sūdzējās par signāla kvalitāti, pārliecinājās, ka ar televīzijas signāla uztveršanu nekādu problēmu nav.

„Šeit darbs ir mūsu valdībai un televīzijām informēt vairāk, lai popularizētu mūsu kanālus, un galvenais ,lai šie kanāli būtu bezmaksas. Ja tiks pārtraukti šie 4 bezmaksas kanāli, tad šī komunikācija pavisam kļūs apgrūtināta. Liela daļa novada iedzīvotāju ir trūcīgi un viņiem ir grūti iegādāties antenas un dekoderus. Un pašvaldībai nav līdzekļu, ko piešķirt šiem cilvēkiem, lai iegādātos nepieciešamās iekārtas TV uztveršanai”, norāda Ciblas novada domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis.

Jāpiebilst, ka Lattelecom pagājušajā nedēļā informēja valdību un Saeimu, ka ir gatavs nodrošināt ar bezmaksas dekoderiem 50 000 trūcīgo mājsaimniecību, ja uzņēmumam tiks dota iespēja nodrošināt ciparu TV apraidi arī pēc 2013. gada. Tas daļēji varētu atrisināt problēmas ar nacionālo kanālu skatīšanos pierobežā, kur iedzīvotāji, iespējams, finansiālu apsvērumu dēļ nav iegādājušies dekoderus un tādēļ turpina skatīties analogo televīziju no kaimiņvalstīm.

Gan LVRTC, gan Lattelecom pārstāvji ciparu signāla stiprumu un Virszemes TV pieejamību mēra un pārbauda regulāri 127 punktos visā Latvijā, par ko liecina mērījumus apliecinošā dokumentācija. Signāls tiek nodrošināts 99,6% valsts teritorijas, lai gan valsts prasība paredz noklāt tikai 99% teritorijas.

Kā jau iepriekš vēstīts, Lattelecom ir valdības apstiprināts komersants, kas realizēja Latvijas pāreju no analogās uz ciparu TV apraidi. Saskaņā ar valdības prasībām, Latvijas valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) ir izbūvējis infrastruktūru, lai bez maksas uztveramās nacionālās TV programmas būtu pieejamas 99.99% Latvijas mājsaimniecību, un tas ir vidēji par 20% vairāk, nekā iepriekš spēja nodrošināt vecā analogā apraide.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us