Telia Latvija tīkls ir gatavs IPv6

Telia Latvija ir gatava nodrošināt klientiem interneta pakalpojumus atbilstoši IPv6 standartam. Tas ļaus lietotājiem Latvijā tieši izmantot IPv6 protokola interneta resursus.

Telia Latvija ir modernizējusi tīkla aparatūru un programmatūras nodrošinājumu, kā arī veikusi darbinieku apmācību, lai turpmāk nodrošinātu interneta resursu lietojamību IPv6 standartā.

Telia Latvija ir gandarīti, ka vairāki uzņēmuma klienti jau ir sekmīgi uzsākuši lietot IPv6 protokolu, piemēram, Latvijas Universitāte, Valmieras pilsētas dome un citi. ” IPv6 ieviešana ļaus būtiski izvairīties no lielākiem izdevumiem un riskiem nākotnē. Tā ir savlaicīga un pārdomāta līdzekļu ekonomija,” saka Mārtiņš Gataviņš, Telia Latvija izpilddirektora vietnieks.

Šobrīd pasaulē un Latvijā pārsvarā interneta resursi ir pieejami t.s. IPv4 protokolā jeb interneta protokola ceturtajā versijā. IPv4 protokols radās pagājušā gadsimta 70-tajos gados. Pieejamais adrešu skaits, ko var sadalīt interneta pakalpojumu sniedzējiem šobrīd strauji izsīkst, īpaši Āzijas reģionā. Ir pamats apgalvot, ka jau tuvākajā laikā atsevišķi tīmekļa resursi būs pieejami tikai lietojot IPv6 protokolu.

„Interneta adrešu resursi esošajā IPv4 protokolā strauji izsīkst. Tādēļ pāreja uz IPv6 protokolu ir jāsāk jau šodien. To var salīdzināt ar pārdomātu pāreju uz citu energoresursu veidu,” uzsver M.Gataviņš.

Telia Latvija DNS serveris un interneta mājaslapa ir tieši pieejami izmantojot IPv6 tīklu. Izplatītākā prakse pārejas periodā ir lietot t.s. „dual-stack” pieeju, kad iekārtām tiek piešķirta gan IPv4, gan IPv6 adrese. Populārākās operētājsistēmas kā Microsoft Windows Vista un Microsoft Windows 7 to atbalsta bez īpašas konfigurēšanas, Microsoft Windows XP ir nepieciešama sistēmas administratora iejaukšanās.

Lielākas problēmas saistībā ar IPv6 ieviešanu paredzamas sarežģītās informācijas sistēmās, Šajos gadījumos ir nepieciešams piesaistīt lietpratēju atbalstu.

IPv6 protokolā ir paredzēta 128 bitu adresācija pretstatā 32 bitu adresācijai IPv4 protokolā, atrisinot adresācijas problēmu uz pietiekami ilgu laiku. IPv6 protokolu pētnieki izveidoja un standartizēja jau sen, taču fakts, ka IPv4 adrešu vēl bija pietiekoši daudz, un šie protokoli nav savietojami, būtiski kavēja IPv6 ieviešanu pakalpojumu sniedzēju un lietotāju sistēmās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us