Tele2 Zviedrijā sāk piedāvāt 4G tīklu

Vakar Tele2 atklāja nākamās paaudzes mobilo tīklu 4G lielākajās Zviedrijas pilsētās – Stokholmā, Gēteborgā, Malmē un Karlskronā. Jaunais tīkls piedāvā ātrumu līdz pat 80 Mbit/s un ir 10 reizes ātrāks par pašreizējiem 3G tīkliem. Tele2 mērķis ir līdz 2012.gada beigām nodrošināt 4G pārklājumu 99% Zviedrijas iedzīvotāju.

„Šodien ir svarīga diena telekomunikāciju attīstībā, jo mēs atklājam 4G tīklu lielākajās Zviedrijas pilsētās, vienlaikus turpinot tā izvēršanu visā valstī. Arvien vairāk cilvēku pārtrauc izmantot fiksētās telefonijas sakaru pakalpojumus mājās, lai kļūtu mobili un izmantotu plašās mobilā interneta iespējas. Šodien mums ir tas gods atklāt pirmsākumu nākotnes visplašākajam 4G tīklam Zviedrijā,” saka Niklass Palmstierna (Niclas Palmstierna), Tele2 vadītājs Zviedrijā.

Nacionālā Patērētāju pētniecības institūta (SIFO) veiktā aptauja Zviedrijā liecina, ka ir liela interese par 4G pakalpojumiem – katrs trešais zviedrs un uzņēmums nākamgad plāno tos iegādāties. Tāpat tiek uzskatīts, ka 4G ir laba alternatīva fiksētajai ADSL interneta piekļuvei un nodrošina mobilu brīvības sajūtu.

„Ātrāki mobilie savienojumi 4G tīklā ļauj mūsu klientiem veikt visas tās lietas, ko viņi jau ir pieraduši darīt, izmantojot fiksēto ADSL savienojumu,” piebilst N.Palmstierna.

“Tele2 ir gatavs ceturtās paaudzes mobilo sakaru ieviešanai Latvijā. Lai to īstenotu, mums nav jāveic kardinālas pārbūves savos tīklos, lielākais darbs būs saistīts ar esošo iekārtu programmatūras maiņu. 4G pakalpojumi Latvijā paredzami sākot ar 2014.gadu, kad iztecēs termiņš patlaban spēkā esošajiem frekvenču piešķīrumiem. Lai arī precīzu 4G darbības licenču izsniegšanas noteikumu vēl nav, šobrīd ieviest 4G no komerciālā viedokļa arī būtu nedaudz pāragri, jo lietotāja iekārtu piedāvājums vēl ir ļoti ierobežots – tīkla iekārtas ir pieejamas, bet lietotāju iespējas ir ierobežotas. Pēc dažiem gadiem gala iekārtu piedāvājums, jau būs daudz plašāks un arī par izdevīgākām cenām,” saka Valdis Vancovičs, Tele2 valdes priekšsēdētājs.

“3G tehnoloģija, kas pašlaik nodrošina lielākos datu pārraides ātrumus mobilajā internetā, šobrīd ne tuvu nav izmantojusi savas iespējas. Tele2 ir nopietni plāni 3G jaudas attīstīšanā turpmākajos gados. Pašlaik Tele2 ir paaugstinājis 3G ātrumu līdz 10,2 megabitiem sekundē lejupielādē, bet nākamgad plānojam lejupielādes ātrumu palielināt līdz 21 megabitam sekundē. Tehnoloģija ļauj palielināt datu pārraides ātrumu vēl vairāk, tādēļ tuvākajos gados 3G jauda pieaugs, un tas būs solis tuvāk ceturtās paaudzes mobilajiem sakariem,” piebilst V.Vancovičs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us