“Tele2” uzstādījis 200 jaunas bāzes stacijas visā Latvijā

Mobilo sakaru operators “Tele2” 2011.gadā kopumā uzstādījis 200 jaunas bāzes stacijas, tādējādi ievērojami uzlabojot ātrgaitas mobilā interneta pārklājumu un kapacitāti, kā arī nodrošinot vēl augstvērtīgākus balss sakarus. Šobrīd Tele2 ātrgaitas mobilā interneta pakalpojumi ir pieejami jau 70% iedzīvotāju.

“Esam turējuši klientiem doto solījumu un būtiski attīstījuši trešās paaudzes jeb 3G tīklu visā Latvijas teritorijā. Lielākajās un reģionālajās pilsētās, kurās strauji pieaug ātrgaitas mobilā interneta lietotāju skaits un datu patēriņš, esam būtiski palielinājuši 3G tīkla kapacitāti, savukārt mazākās pilsētās, ciemos un laukos esam nodrošinājuši tīkla pārklājumu. Līdz ar pakalpojuma plašāku pieejamību ir pieaugušas arī klientu prasības – mobilo internetu vēlas lietot vienādā kvalitātē gan mājās un darbā, gan dodoties uz lauku mājām vai pastaigājoties mežā. Ņemot vērā klientu vēlmes, Tele2 šogad turpinās pilnveidot 3G tīklu, lai piedāvātu kvalitatīvāko, ātrāko un cenas ziņā izdevīgāko mobilo internetu,” saka Tele2 tehniskais direktors Ervīns Kampāns.

Pērnā gada laikā katru nedēļu uzbūvējot vidēji trīs jaunas bāzes stacijas, Kurzemē darbu sāka 47 Tele2 bāzes stacijas, Latgalē – 31, Vidzemē – 68, Zemgalē – 16 un Rīgā – 38.

Mobilais internets ir straujāk augošais pakalpojums mobilo sakaru nozarē, un patērētais datu apjoms jaunajās Tele2 bāzes stacijās būtiski palielinās. Šobrīd ap 35% Tele2 klientu internetu telefonā vai datorā izmanto katru dienu, un līdz šim datu apjoms katrus 6-8 mēnešus ir dubultojies. Ievērojami pieaudzis arī to iedzīvotāju skaits, kas izvēlas mobilo internetu kā vienīgo, ar to aizvietojot fiksēto pieslēgumu. Tele2 paredz, ka arī turpmākajos gados saglabāsies tendence lietotāju skaitam un datu patēriņam ievērojami pieaugt.

Trešās paaudzes tīkls nodrošina ātrākas un plašākas datu pārraides iespējas, kā arī augstāku datu pārraides kvalitāti, salīdzinot ar GSM. Ātrgaitas mobilo internetu var lietot kā bezvadu interneta pieslēgumu portatīvajos vai stacionārajos datoros un mobilajos tālruņos. Tele2 tīklā 90% tālruņu ir ar interneta pārlūkošanas iespējām.

Šā gada sākumā Tele2 par 742 tūkstošiem latu izsolē ieguva radiofrekvenču diapazonu, kas ir vispiemērotākais kvalitatīvu 4G pakalpojumu sniegšanai. Pateicoties veiksmīgai 4G tīkla darbībai Zviedrijā, Tele2 ir uzkrāta vērtīga pieredze šajā jomā. Tehniski Tele2 var sākt piedāvāt pakalpojumus 4G tīklā jau tagad, taču pagaidām mobilo sakaru operators nesaskata tam komerciālu jēgu, un Tele2 4G tehnoloģiju Latvijā ieviesīs, kad klienti varēs iegādāties 4G telefonus un iekārtas par pieņemamām cenām, un izmantot tās ērti un vienkārši. Līdz tam Tele2 turpinās attīstīt mobilā tīkla pārklājumu, kapacitāti un ātrumu 3G tīklā.

Kopš Tele2 dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi pārsniedz 155 miljonus latu, un Tele2 tīkls ir pieejams 99% iedzīvotāju. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas mērījumi apliecina, ka Tele2 ir runas pārraides kvalitātes līderis Latvijā jau trešo gadu pēc kārtas un uzrāda vislielāko sekmīgi savienoto zvanu īpatsvaru nozarē. Tele2 pakalpojumus ir izvēlējušies lietot puse Latvijas iedzīvotāju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us