Tele2 uzstāda vēl divas 5G bāzes stacijas – Jūrmalā un Valmierā

Mobilo sakaru operators “Tele2”, turpinot pakāpeniski izvērst 5G tīklu, Latvijā ir uzstādījis un iedarbinājis vēl divas 5G bāzes stacijas – Jūrmalā (Dzintaros) un Valmierā. Tas nozīmē, ka “Tele2” 5G tīkls komercrežīmā darbojas jau piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Jūrmalā un Valmierā. Kā informē uzņēmumā, rudenī ir plānots iedarbināt 5G bāzes stacijas arī Siguldā, Salacgrīvā un Rīgā, Brīvības ielā.

 “5G tehnoloģija joprojām ir attīstības sākuma posmā, tā šobrīd ir salīdzinoši dārga un tās pielietojums biznesa jomās – ierobežots, taču mēs turpinām pakāpenisku tās attīstību, lai būtu gatavi, kad tā būs nepieciešama biznesa procesu nodrošināšanai un būs pieejams plašāks 5G ierīču klāsts. Tieši tādēļ pirmā pieredze ar 5G tiek veidota patērētāju lokam, kam nepieciešama izcila mobilā interneta pieredze un tikai pēc tam seko darbs pie 5G kā biznesa procesu uzlabošanas instrumenta. Šobrīd faktiski notiek mēģinājumi un meklējumi nākotnes vārdā. Ar to nodarbojas operatori, iekārtu ražotāji un citi tirgus dalībnieki ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē,” saka “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa. 

Tieši tādēļ mūsu galvenais fokuss joprojām ir uz 4G tīkla jaudas attīstību, jo šī tehnoloģija vēl ilgi spēs nodrošināt mūsu ikdienas vajadzības tehnoloģiju jomā. Šogad esam jau uzstādījuši 30 jaunas bāzes stacijas, 150 stacijās veikuši modernizācijas un paplašināšanas darbus, kā arī jau vairāk nekā trešdaļu mūsu bāzes staciju Rīgā esam pieslēguši optiskajam tīklam, kas ļauj uzlabot tīkla jaudu vietās, kurās ir vislielākais pieprasījums pēc mobilā interneta,” papildina L.Krūmiņa.

“Tele2” 5G bāzes stacija Jūrmalā ir uzstādīta Emīlijas ielā, bet Valmierā – Raiņa ielā. Savukārt Daugavpilī tā atrodas Šķirotavas dzelzceļa stacijas tuvumā, Jelgavā – pie Dobeles šosejas, bet Rīgā – Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā.

Attēls: Tele2

Saistītie raksti:

http://datuve/raksts/8451/vai-5g-tehnologija-ir-kaitiga-cilveku-veselibai/
http://datuve/raksts/8093/tele2-ievies-5g-mobilo-sakaru-viesabonesanu/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us