“Tele2” nodrošina Latvijā labāko video kvalitāti viedierīcēs

“Tele2” nodrošina Latvijā labāko video kvalitāti viedierīcēs

Saskaņā ar “Global State of Mobile Experience” jaunākajiem datiem, mobilo sakaru operators “Tele2” nodrošina Latvijā labāko video pārraides kvalitāti viedierīcēs, izmantojot mobilo internetu. Turklāt “Tele2” šajā rādītājā ir vienīgais uzņēmums no Latvijas, kas iekļuvis pasaules TOP30 vadošo operatoru pulkā.

Saskaņā ar “Ericsson Mobility Report” datiem 66% no pasaules datu plūsmas veido tieši video saturs. Turklāt tiek prognozēts, ka tuvāko gadu laikā tas turpinās strauji palielināties.

“Video popularitāte pandēmijas laikā ir augusi neiedomājamos apmēros, jo strādāšana attālinātā režīmā nav iedomājama bez video zvaniem un video konferencēm, līdzīgi kā mācības, kas ilgu laiku notika attālinātajā režīmā. Turklāt arī ikdienas saziņā ar tuviniekiem un draugiem arvien vairāk dominē video zvani vai video satura pārsūtīšana, nevis tekstuālas ziņas,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs

“Tele2” pārstāvji arī atzīst, ka arvien populārākas kļūst video pēc pieprasījuma (video on demand) satura platformas un citi mūsdienīgi video skatīšanās rīki, izmantojot mobilo internetu. Piemēram, “Tele2” Gudrās televīzijas Go3 lietotāju skaits gada laikā ir pieaudzis par aptuveni 60%.  

“Milzīgais video apjoms, kas šobrīd tiek skatīts un pārsūtīts, izmantojot mobilo sakaru tīklu, prasa no operatoriem nopietni domāt par tīkla jaudas palielināšanu. “Tele2” šobrīd visas savas 1100 mobilo sakaru stacijas ir aprīkojis ar modernāko 4G+ tehnoloģiju, kā arī turpinās aktīvi darbi pie pamattīkla modernizācijas projekta, kas ir vērienīgākais šāda veida projekts Latvijā pēdējo gadu laikā un kuru plānots noslēgt nākamgad,” atzīst V.Vancovičs

Pētījumu “Global State of Mobile Experience” veic datu analītikas kompānija “Tutela”. Lai noskaidrotu labākos mobilo sakaru operatorus pasaulē, tika veikti vairāk nekā 2 miljardi mobilo tīklu veiktspējas testi, iesaistot vairāk nekā 830 milj. mobilo sakaru lietotāju visā pasaulē. Testi veikti laika posmā no 2020. gada 21. augusta līdz 2021. gada 21. augustam.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us