Tele2 klientu skaits pieaudzis par 14 000 trešajā ceturksnī

Mobilo sakaru operatoram Tele2 2011.gada trešais ceturksnis ir bijis veiksmīgs – būtiski pieaudzis klientu skaits, veiktas nozīmīgas investīcijas tīkla attīstībā un sasniegta augsta rentabilitāte, kas veicina turpmāku uzņēmuma izaugsmi.

Tele2 kopējais klientu skaits palielinājies par 14 tūkstošiem, šī gada trešā ceturkšņa nogalē sasniedzot 1,05 miljonus. Tele2 apgrozījums trešajā ceturksnī, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, samazinājies par 5%, veidojot 22,3 miljonus latu. Tele2 peļņa no pamatdarbības jeb EBITDA pieauga par 2% un veidoja 7,6 miljonus latu.

“Telekomunikāciju nozarē trešajā ceturksnī kā ierasts varēja novērot lielāku aktivitāti un mobilo sakaru patēriņu, īpaši attiecībā uz viesabonēšanas un datu pārraides pakalpojumiem. Ievērojami palielinājās Tele2 mobilā interneta lietotāju skaits un patērētais datu apjoms, kas, salīdzinot ar pērno gadu, pieauga par 200%,” saka Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. “Trešajā ceturksnī Tele2 uzrādīja stabilu finanšu sniegumu un pozitīvu apgrozījuma tendenci, salīdzinot ar pirmajiem diviem ceturkšņiem. Mūsu fokuss bija jaunu produktu piedāvājums – klienti Tele2 veikalos pirmie Latvijā varēja iegādāties LG Optimus 3D trīsdimensiju ekrānu viedtālruņus un planšetdatorus ar pirmo iemaksu viens lats, kā arī sākām piedāvāt BlackBerry viedtālruņus un pakalpojumus.”

“Klientu atzinība mums ir augstākais novērtējums, un tas, ka ar katru ceturksni turpinām palielināt klientu skaitu, ir apliecinājums tam, ka Tele2 ir līderis mobilo sakaru nozarē. Šī gada pēdējā ceturksnī turpināsim darbu pie tirgus pozīcijas nostiprināšanas,” piebilst V.Vancovičs.

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos Tele2 vidēji katru nedēļu uzbūvēja vairāk nekā trīs jaunas bāzes stacijas, to kopējam skaitam sasniedzot 134. Tele2 investīcijas tīkla attīstībā un infrastruktūrā veidoja 5,6 miljonus latu, no kuriem 1,6 miljoni latu tika investēti trešajā ceturksnī.

2011.gada pirmo deviņu mēnešu laikā Tele2 strādāja ar 64,5 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 8% mazāk kā pērn šajā pašā laika periodā. Tele2 peļņa no pamatdarbības jeb EBITDA pirmajos deviņos mēnešos veidoja 22,5 miljonus latu, kas, salīdzinot ar pērnā gada to pašu periodu, bija par 1% mazāk. Pirmajos deviņos mēnešos Tele2 spēja uzlabot rentabilitāti par vairāk nekā 2%.

Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas datiem Tele2 ir runas pārraides kvalitātes līderis, kura pakalpojumus izmanto katrs otrais Latvijas iedzīvotājs. Līdz šim Tele2 kopējie kapitālieguldījumi sasniedz vairāk nekā 155 miljonus latu, un Tele2 tīkls ir pieejams 99% iedzīvotāju. Tele2 ir klientu uzslavētākais uzņēmums starp lielākajiem sakaru pakalpojumu sniedzējiem Latvijā, ko apliecina LabsServiss.lv.

Tele2 AB Grupas, vienas no Eiropas vadošajām telekomunikāciju kompānijām, apgrozījums šā gada trešajā ceturksnī veidoja 10,3 miljardus Zviedrijas kronu, kas ir par 4% vairāk salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn. Savukārt Tele2 AB Grupas peļņa no pamatdarbības jeb EBITDA sasniedza 2,9 miljardus Zviedrijas kronu, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā ceturksnī. Tele2 AB Grupas finanšu sniegumu noteica vairāki aspekti, galvenokārt darbības strauja paplašināšana Krievijā (681 000 jaunu klientu, kopējam klientu skaitam sasniedzot 20,4 miljonus), mobilo pakalpojumu ieņēmumu pieaugums Zviedrijā par 7% (pieaugoša datu pakalpojumu popularitāte un viedtālruņu tirdzniecība), kā arī Nīderlandē, pārņemot BBNed, Tele2 sasniedza 35% tirgus daļu fiksēto telekomunikāciju jomā. Tāpat trešā ceturkšņa laikā Kazahstānā Tele2, turpinot pilnveidot tīkla kvalitāti un tirdzniecības iespējas, atvēra tirdzniecības vietas jaunos reģionos un palielināja klientu skaitu par 459 000. Trešajā ceturksnī Tele2 Norvēģijā arī paziņoja par plāniem pārņemt Network Norway, tādājādi kļūstot par trešo lielāko mobilo sakaru operatoru valstī.

Plašāka informācija par Tele2 2011.gada 3.ceturkšņa finanšu rezultātiem pieejama http://www.tele2.com/explore-our-financials.html.

*EBITDA – peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us