Tele2: katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs tuvākajā laikā plāno iegādāties planšetdatoru

Katrs desmitais iedzīvotājs Latvijā tuvākajā laikā plāno iegādāties planšetdatoru, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 veiktais pētījums. Šāda pirkuma veikšanā vairāk ir ieinteresēti vīrieši, kuri ir pilsētnieki vecumā no 20 līdz 40 gadiem. Interesanti, ka izteikti lielāka interese par planšetdatoriem ir krievu tautības iedzīvotājiem (katram piektajam). Ienākumiem šajā gadījumā nav tik liela nozīme, jo planšetdatori interesē cilvēkus ar dažādiem ienākumiem.

“Lai arī pagaidām Latvijā planšetdatorus lieto mazāk nekā 1% iedzīvotāju, bet, piemēram, Lielbritānijā tie ir 6%, nākotnē lielākais tirgus potenciāls gan pasaulē kopumā, gan Latvijā ir tieši šim datoru segmentam. Jau tagad starp iedzīvotājiem, kuri regulāri lieto internetu, katrs otrais atzīst, ka interesējas par planšetdatoriem. Mēs paredzam, ka cilvēku interese ar laiku tikai pieaugs un planšetdatoru lietošanā pieredzēsim līdzīgas izmaiņas kā mobilo telefonu jomā, kurā viedtelefons no ekskluzīva produkta ir kļuvis par plaša patēriņa preci,“ saka Jānis Spoģis, Tele2 komercdirektors. “Ņemot vērā šīs tendences, Tele2 vēlas jau tagad saviem klientiem Latvijā nodrošināt labāko darījumu attiecībā uz planšetdatoriem, tāpēc sākam piedāvāt tos iegādāties ar pirmo iemaksu viens lats!”

Pētījums atklāj, ka planšetdators vairāk tiek uztverts kā ierīce personīgai lietošanai, kuras pamatfunkcija ir izklaide, savukārt tā lietošana darba un studiju vajadzībām arī ir aktuāla, bet paliek otrajā plānā. Interesanti, ka tie, kuriem īpašumā jau ir planšetdators, biežāk atzīst, ka to lieto izklaidei, kamēr tie, kas vēl tikai plāno iegādāties, gandrīz vienbalsīgi kā svarīgāko iemeslu min darbu. Iespējams, cilvēki saredz iespēju, ka planšetdatoru varētu iegādāties darba devējs, nomainot pašlaik lietoto galda datoru vai piezīmjdatoru.

Kā nozīmīgākās planšetdatora funkcijas tiek minētas internets un e-pasts. Interesanti, ka trešajā vietā pirms sociālo tīklu pārlūkošanas tiek nosaukta elektronisko grāmatu lasīšana, kas arī iezīmē tendenci grāmatu patēriņā. Tāpat lietotājiem ir svarīgas tādas iespējas kā video un filmu skatīšanās, tiešsaistes karšu un navigācijas izmantošana, kā arī dienas grafika plānošana un pierakstu veikšana lekciju, sapulču un tikšanās laikā.

Tele2 piedāvājuma ietvaros esošie un potenciālie klienti var iegādāties tādus planšetdatorus kā LG Optimus Pad un Samsung Galaxy Tab 10.1 P7500. Tuvākajā laikā Tele2 papildinās planšetdatoru piedāvājumu ar jauniem modeļiem. Visus planšetdatorus var iegādāties ar pirmo iemaksu Ls 1. Piedāvājums ir spēkā, slēdzot līgumu par mobilā interneta datu plāna iegādi uz 24 mēnešiem un ar ikmēneša maksājumu par ierīci un izvēlēto datu plānu. Planšetdatorus iespējams iegādāties visās Tele2 tirdzniecības vietās Latvijā un Tele2 interneta veikalā www.tele2.lv.

Aprīkots ar Google Android 3.0 operētājsistēmu, NVIDIA Tegra 2 mobilo procesoru un 3D kameru, LG Optimus Pad ir pasaulē pirmais planšetdators, kas ļaus ikvienam izmēģināt spēkus 3D satura veidošanā. Ar to var uzņemt izcilus attēlus un video, ko vēlāk, izmantojot HDMI kabeli, iespējams apskatīt 3D televizorā vai monitorā, vai ar YouTube 3D palīdzību demonstrēt tīmeklī. Lietotāji novērtēs arī videokonferenču iespēju un īpašās lietojumprogrammas – Google eBooks, Google Maps 5 un Google Talk, turklāt tā 8,9 collu ekrāns garantēs ērtu iespēju lasīt ziņojumus, atrodoties ceļā.

Izceļoties citu lielekrāna planšetdatoru vidū ar savu vieglumu (565g) un neredzēti plāno korpusu (8,6mm), Samsung Galaxy Tab 10.1 multivides izmantošanu padara par spilgtu iespaidu bagātu pieredzi. Video uz HD kvalitātes ekrāna iegūst īpašu asumu, bet Android 3.1 (Honeycomb) operētājsistēma ļauj vienlaicīgi veikt vairākus uzdevumus, nezaudējot ātrumu. Par lielisku interneta pieejamību gādā HSPA (21 Mbps) un Wi-Fi piekļuve.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us