Tele2 ievērojami paplašinājis mobilā interneta pārklājumu, uzceļot 34 3G bāzes stacijas

Tele2 ir ievērojami paplašinājis ātrgaitas mobilā interneta pārklājumu, šā gada pirmajā ceturksnī uzceļot četras jaunas trešās paaudzes jeb 3G mobilo sakaru bāzes stacijas Rīgā un 30 bāzes stacijas reģionos. Tele2 plāno tuvāko divu gadu laikā nodrošināt visā Latvijas teritorijā 3G tīkla pārklājumu.

“Šā gada pirmajos divos mēnešos strādājām pie 3G tīkla izvēršanas Kurzemē. Tagad turpinam paplašināt mobilā interneta tīklu visā Latvijas teritorijā, uzceļot vidēji divas jaunas bāzes stacijas nedēļā,” saka Ervīns Kampāns, Tele2 tehniskais direktors. “Pašlaik Tele2 ātrgaitas mobilais internets ir pieejams ne tikai lielākajās, bet arī reģionālajās pilsētās. Šogad plānojam nodrošināt 3G tīklu mazākās pilsētās un ciemos, kā arī laukos. Datu patēriņa apjomi jaunajās bāzes stacijās ievērojami pieaug, kas liecina par augsto pieprasījumu pēc ātrgaitas mobilā interneta reģionos un mazāk apdzīvotās vietās, kur nav pieejams platjoslas internets.”

Jaunās Tele2 3G bāzes stacijas darbu uzsākušas Ādažos, Alsungas novada Alsungas pagastā, Daugavpilī, Ērgļu novada Jumurdas pagastā, Gulbenē, Inčukalna novada Gaujā un Inčukalnā, Jelgavas novada Svētes pagastā, Jūrmalā, Kandavā, Kuldīgas novada Rendas pagastā, Kolkā, Liepājā, Madonas novada Ļaudones pagastā, Mērsragā, Ogres novada Ogresgala pagastā, Pāvilostas novada Sakas pagastā, Pļaviņu novada Pļaviņās, Rēzeknē, Riebiņu novada Galēnu pagastā, Rojā, Skrundā, Smiltenē, Stopiņa novada Līčos, Tukuma novada Irlavas pagastā un Pūrē, Talsu novada Ģibuļu pagastā, Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagastā, Ventspils novada Ugāles un Popes pagastos. Rīgā Tele2 3G bāzes stacijas uzceltas Dzirciema, Beberbeķu, Gobas un Nautrēnu ielā.

Lielākajā daļā uzstādīto 3G bāzes staciju izmantota jaunākā tehnoloģija – attālinātais radio bloks. Tele2 mērķis ir izveidot efektīvāko un modernāko 3G tīklu Latvijā, un šāds risinājums ļauj palielināt bāzes stacijas pārklājuma zonu, ātrāk to izbūvēt un palaist, kā arī ievērojami samazināt izmaksas.

Ātrgaitas mobilo internetu var lietot kā bezvadu interneta pieslēgumu portatīvajam vai galda datoram un mobilajā tālrunī – Tele2 tīklā 90% tālruņu ir ar interneta pārlūkošanas iespējām. Nodrošinot klientiem izdevīgākos piedāvājumus tirgū, Tele2 ir izveidojis jaunu unikālu tarifu plānu Smart. Tā ietvaros par nelielu abonēšanas maksu var iegūt savā īpašumā augstākās klases viedtālruni un izmantot visus nepieciešamos mobilo sakaru pakalpojumus, tajā skaitā mobilo internetu. Tele2 paredz, ka mobilo sakaru nozarē operatori konkurēs ne vairs ar zemākiem tarifiem, bet šādiem tā sauktajiem “viss-vienā” piedāvājumiem.

Trešās paaudzes mobilo sakaru tehnoloģija nodrošina ātrākas un plašākas datu pārraides iespējas, kā arī augstāku datu pārraides kvalitāti, salīdzinot ar GSM. Tele2 pakāpeniski ievieš visā 3G tīklā datu lejupielādes ātrumu līdz 21 megabitam sekundē (Mbps) un līdz 5,76 Mbps augšupielādē.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us