Stradiņa slimnīcā atklāta moderna telekonferenču sistēma

30.novembrī, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas telpās tika atklāta mūsdienīga telekonferenču sistēma, kas palīdzēs attīstīt telemedicīnas pakalpojumus Latvijā. Līdzīga iekārta uzstādīta arī Liepājas Reģionālajā slimnīcā, lai nodrošinātu speciālistu sadarbību un pieredzes apmaiņu abās slimnīcās.

Jaunais aprīkojums veicinās ātru un efektīvu attālinātās medicīniskās palīdzības un konsultāciju pieejamību Kurzemes reģiona iedzīvotājiem. Tas nozīmē arī laika un līdzekļu ekonomiju pacientiem, iespējas saņemt valsts vadošo speciālistu konsultācijas, ātrāku diagnozes noteikšanu un ārstēšanas taktikas izvēli.

Atklāšanas pasākuma dalībniekiem bija iespēja ielūkoties mediķu ikdienā – Liepājas ārsti telekonferences laikā vērsās pie Stradiņa slimnīcas mediķiem, lai konsīlija veidā vienotos par turpmāko terapiju kādam 53 gadus vecam pacientam ar sarežģītu onkoloģisku gadījumu uroloģijā. Vīrietim sākotnēji tika atklāts audzējs urīnpūslī, kas ārstēts, pielietojot staru terapiju. Audzējs pēc terapijas būtiski samazinājies, taču tad magnētiskās rezonanses izmeklējumā pacientam atklāti audzēji arī nierēs un urīnvadā. Pēc sekojošām nieres un urīnvada operācijām, pacienta organismā audzēji vairs nav atrasti. Kopā ar Stradiņa slimnīcas ārstiem – Onkoloģijas klīnikas vadītāju Dr. med. Guntu Purkalni, Staru terapijas kabineta vadītāju dr. Artūru Šorubalko, radioloģi Ligitu Zvaigzni un urologu Pēteri Vaganovu – tika izvēlēta pacientam atbilstoša profilaktiska terapija.

[img]/images/upload/20111202130008.jpg[/img]

Telekonferenču sistēma ir dāvinājums Latvijas Republikai no pasaulē vadošā Ķīnas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmuma „Huawei Technologies”. Iekārta tika pasniegta Latvijas delegācijai 2010. gada oktobrī, bijušā Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera oficiālās vizītes laikā Ķīnā. Ministru kabinetā tika nolemts par iekārtas uzstādīšanu divās no Latvijas slimnīcām – Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Tas ir Baltijas valstīs pirmais tik augsta līmeņa aprīkojums, ko slimnīcās izmanto telemedicīnas pakalpojumiem. Iekārtai ir trīs 65 collas lieli ekrāni, kuros redzams video 1080p un 720p HD kvalitātē, panorāmas videokameras, AAC-LD audio standarts un skārienjutīgs vadības panelis. Telekonferenču risinājums piedāvā reāla izmēra video un skaņas lokalizāciju, nodrošinot klātbūtnes sajūtu ar cilvēkiem otrpus ekrānam.

Gadā „Huawei Technologies” iekārtas iespēju izmantošana palīdzētu ap 100 onkoloģisko, 150 kardioloģisko, 50 oftalmoloģisko pacientu, kā arī pacientiem citās medicīnas nozarēs. Viena telemedicīnas konsultācija aizņem aptuveni 45-60 minūtes, un tajā piedalās ārstu konsīlijs no viena speciālista līdz pat sešiem ārstiem sarežģītākos gadījumos.

„Tehnoloģijām ir jākalpo cilvēkiem, un telekonferenču sistēmas ieviešana slimnīcā ir piemērs, kā medicīna ar mūsdienīgiem līdzekļiem var uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Jūs zināt, ka medicīnā katra minūte un pat katra sekunde ir izšķiroša, tādēļ patiess prieks, ka turpmāk Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai būs pieejama tehnoloģija, kas ļaus augstas raudzes profesionāļiem nekavējoties apmainīties ar informāciju, lai sniegtu pacientam viskvalitatīvāko palīdzību,” atklājot pasākumu, pauda veselības ministre Ingrīda Circene.

Atklāšanā piedalījās arī „Huawei Technologies” vecākais viceprezidents Čū Venču (Qu Wenchu), uzsverot: „​Huawei ir vadošais telekomunikāciju risinājumu sniedzējs pasaulē – mūsu produkti un risinājumi ir izvietoti vairāk nekā 140 valstīs. Tos izmanto 45 no pasaules TOP 50 telekomunikāciju operatoriem, kā arī trešdaļa pasaules iedzīvotāju. Mums ir liels gods sadarboties ar Latvijas valdību, Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu un Liepājas Reģionālo slimnīcu, lai palīdzētu ārstiem vēl labāk īstenot attālināto ārstēšanu, izmantojot Huawei telekonferenču sistēmu”.

Stradiņa slimnīcā strādā valsts vadošie speciālisti tādās jomās kā kardioloģija, transplantoloģija, radioloģija, onkoloģija, asinsvadu ķirurģija, neiroloģija un neiroķirurģija, pulmonoloģija un alergoloģija, oftalmoloģija u.c. Reģionos šādu speciālistu konsultācijas ne vienmēr ir savlaicīgi un viegli pieejamas, tādēļ jaunā telekonferenču sistēma ļaus ārstiem attālināti sniegt konsultācijas, izskatot retu vai sarežģītu slimību gadījumus. Tehnoloģijas tiks izmantotas arī starptautisku konferenču rīkošanā un apmeklēšanā, kā arī rezidentu un ārstu attālinātas apmācības nolūkā.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Modris Dzenītis norāda: „Galvenie ieguvēji būs pacienti, jo šī telemedicīnas sistēma ir orientēta uz pacientu efektīvu ārstēšanu. Tas nozīmē, ka nav darba kavējumu un ceļa izdevumu. Slimnīca plāno uzsākt sadarbību ārstu-rezidentu praktiskajā apmācībā, kā arī attīstīt zinātnisko pētniecību. Tehnoloģijas paver arī starptautiskas sadarbības iespējas, piesaistot ārzemju ekspertus.”

„Huawei Technologies” telekonferenču iekārtas izmanto uzņēmumi visā pasaulē. Telekonferenču risinājumi ir izvietoti arī vairāk nekā 100 „Huawei” birojos, lai vadītu darbinieku komandu visā pasaulē. Rezultātā darbinieku ceļošanas izmaksas tika samazinātas par 30%, kā arī tika uzlabots lēmumu pieņemšanas process un ātrums.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us