Start(IT) – programmēšanas pamati skolās

Start(it)

Šodien, 30. martā Latvijas Universitātes mazajā aulā notika konference par tēmu „Kā novērst IT speciālistu deficītu?”. Konferences ietvaros daudz tika runāts par Start(IT) skolu programmu, kā arī tika prezentēta Start(IT) Sārtā grāmata.

Konferences apmeklējums bija diezgan pieticīgs – kopumā ne vairāk par divdesmit dalībniekiem, no kuriem lielākā daļa bija Start(IT) projekta iesaistītās un pietuvinātās personas.

Neskatoties uz pieticīgo apmeklējumu, bija diezgan interesanti klausīties, jo tēma par IT speciālistu deficītu ir diezgan aktuāla un konferencē piedalījās daudziem zināmas personas: Accenture Latvijas filiāles vadītājs – Maksims Jegorovs, Latvijas informācijas un tehnoloģijas asociācijas prezidente – Signe Bāliņa u.c.
Konferences pirmajā daļā bija informācija ar statistikas datiem par IT speciālistu deficītu Latvijā. Tika runāts par IT speciālistu deficītu un tendencēm, salīdzinot, ar citām valstīm.

Otrajā daļā no „sausas statistikas” tika pāriets pie visai interesanta projekta prezentācijas – Start(IT) – pirmā bezmaksas programmēšanas apguves programma vispārizglītojošās skolās Latvijā.

Start(IT) mērķis ir panākt, lai datoriku mācītu ikvienam skolēnam, uzsākot mācību gaitas, un lai programmēšana būtu katrā skolā. Start(IT) projekts jau kādu laiku darbojas un tiek praktizēts daudzās skolās. Mācību programmā tiek izmantota vispopulārākā programmēšanas valoda – Java.

Skolēni projekta laikā var iegūt izpratni par programmēšanas pamatiem, iegūt profesionālas zināšanas, kā arī nākotnē iegūt labi apmaksātu darbu šajā jomā. Acīmredzot, šis projekts ir viens no veidiem kā risināt pašas konferences tēmu – „Kā novērst IT speciālistu deficītu?”.

Start(IT) mācību materiālus var atrast mājas lapā – www.startit.lv. No sākuma mājas lapā ir jāpiereģistrējas, pēc tam var rast piekļuvi mācību materiāliem, kuri ir video formātā. Mācību materiāli regulāri tiks papildināti.

Visbeidzot, pasākumā tika prezentēta Start(IT) Sārtā grāmata. Sārtās grāmatas nosaukums tika izskaidrots ar to, ka līdzīgi kā Sarkanajā grāmatā ir ierakstītas izmirstošas, reti sastopamās augu un dzīvnieku sugas – tā arī Sārtā grāmata ir radīta ar domu, ka IT speciālistu īpatsvars ir nepietiekošs.

Sārtā grāmata satur 27 lappuses, kurās galvenokārt ir publicētas atziņas un domu graudi no Start(IT) projekta dalībniekiem. Grāmatas tiks izdalītas pa Latvijas skolām, lai parādītu, ka IT nozare ir perspektīva gan skaitļos, gan nākotnes redzējumā.

Pastudējot visu informāciju, atradu arī vienu nelielu kļūdu jeb pretrunu – startit.lv mājas lapā. Reģistrējoties, ir jāizvēlas sava piederības kategorija – skolotājs vai skolnieks. Palasot, Sārtās grāmatas ievadu, ir rakstīts, ka: „Start(IT) piedāvā ikvienam interesentam iespēju apgūt programmēšanas pamatus bez maksas portālā www.startit.lv”.
Tātad nepieciešama trešā kategorija…

Start(it)
Start(IT) Sārtā grāmata

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us