Starlink satelītu patiesais lejupielādes ātrums

Starlink satelītu lejupielādes ātrums

Pagājušās nedēļas nogalē kompānijas SpaceX izveidoto Starlink satelītu interneta pakalpojuma testa komplekti sāka nonākt pie pirmajiem publiskās beta versijas lietotājiem. Daudzi ziņo, ka pakalpojums ir patiešām ātrs. “Starlink mainīs spēles noteikumus, pirms tam man bija 0,5-12 Mb/s (lejupielādes ātrums), tagad saņemu 100-160 Mb/s,” raksta kāds beta versijas testētājs.

Laimīgie klienti, kuri saņēma ielūgumu uz Starlink publisko beta versijas testēšanu, pēc satelītantenas sistēmas uzstādīšanas Reddit vietnē dalās ar pirmajiem iespaidiem.

Straumēju 1440p un 4K pakalpojumā YouTube bez nekādas aizķeršanās,” raksta kāds lietotājs, kurš iepriekš paļāvās uz AT&T interneta pakalpojuma sniedzēju, kura nodrošinātais lejupielādes ātrums bija no 8 līdz 10Mb/s.

Cits lietotājs, kurš dzīvo Montānas lauku rajonā, publicēja interneta ātruma pārbaudi, kas parādīja, ka viņa savienojums sasniedz 174 Mb/s – iespējams, līdz šim lielāko reģistrēto Starlink lejupielādes ātrumu. Tikmēr latentums vidēji bija 33 milisekundes.

Viens lietotājs arī veiksmīgi pārbaudīja Starlink interneta ātrumu kādā nacionālā parka mežā, kur parasti nav zonas. “Strādā skaisti. Es veicu reāllaika videozvanu un dažus testus, ”raksta lietotājs, atzīmējot, ka Starlink uztvērējs vislabāk darbojas, ja tas ir pavērsts pret skaidrām debesīm.

Starlink satelītu vājās vietas

No otras puses, Starlink augšupielādes ātrums ir daudz zemāks. Lietotāji publicē ātruma testu rezultātus, kas parāda, ka pakalpojums svārstās starp 33 Mb/s un 15 Mb/s.

Vēl viena joma, kurā Starlink būs jāpacenšas, ir nepārtraukta interneta savienojuma uzturēšana, kas nepieciešams tiešsaistes spēlēm vai balss zvaniem. Kāds lietotājs atklāj, ka savienojums ar tiešsaistes spēlēm ik pēc 2 – 3 minūtēm pārtrūkst. Tāpat arī tiek atvienoti videozvani.

Iemesls varētu būt satelītu pārklājuma nenoteiktība. Pašlaik gaisā lidinās aptuveni 800 Starlink satelītu. Mērķis ir palaist vēl tūkstošiem satelītu, lai nodrošinātu lielāku interneta ātrumu un samazinātu latentumu. Uzņēmuma mērķis ir globāls Starlink pakalpojums jau nākamajā gadā.

Lai saņemtu piekļuvi publiskajai beta versijai, tai var reģistrēties vietnē Starlink.com. SpaceX par pakalpojumu iekasē 99 ASV dolārus mēnesī. Beta lietotājiem ir jāmaksā arī 499 dolāri par satelītantenu un maršrutētāju.

Publiskā beta versija pašlaik tiek mērķēta uz lietotājiem ASV ziemeļos, tostarp Aidaho, Mičiganas, Minesotas, Montānas, Oregonas, Vašingtonas un Viskonsinas daļās, ziņo lietotāji, kuri saņēma ielūgumu no Starlink.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us