SpaceX veic jau septīto Starlink satelītu misiju

SpaceX Zemes orbītā ir veiksmīgi palaidis vēl 60 Starlink satelītus, palielinot to kopējo skaitu līdz 420. Tie pirms divām dienām tika palaisti no Floridas ar Falcon-9 raķetes palīdzību.

Apmēram astoņas minūtes pēc palaišanas pirmā raķetes daļa atgriezās atpakaļ, nolaižoties uz kuģa ar nosaukumu “Of Course I Still Love You”, kas atrodas aptuveni 630 kilometru attālumā, Atlantijas okeānā.

Kompānija SpaceX ir labi pazīstama ar to, ka tā savu palaišanas raķeti izmanto atkārtoti. Šajā lidojumā atkārtoti tika izmantots arī raķetes priekšgals, kas piedalījās arī AMOS-17 misijā 2019. gada augustā. Vienīgais posms, kas tika veidots no jauna, bija raķetes otrā daļa, kas dod pēdējo atspērienu, lai satelīti varētu ielidot nepieciešamajā orbītā.

Aptuveni 15 minūšu ilgajā misijā 60 Starlink satelīti tika izvietoti to sākotnējās orbītās, kas atrodas 290 kilometru augstumā virs Zemes. Pēc tam satelīti tika pārbaudīti, lai pārliecinātos, vai tie darbojas pareizi. Turpmāko mēnešu laikā tie pacelsies līdz savam darbības augstumam 550 kilometru attālumā no Zemes.

Kamēr satelīti atrodas to sākotnējā orbītā, tie naksnīgajās debesīs izskatās ļoti spoži. Tas ir tādēļ, ka katram 260 kilogramus smagajam satelītam ir pievienots saules panelis, kas, sasniedzot nepieciešamo augstumu, atlokās.

Starlink satelīts, ieejot orbītā, atloka savu saules paneli. Avots: SpaceX

Ir bijuši vairāki ziņojumi par to, ka naktīs debesīs redzami Starlink satelīti, kas var negatīvi ietekmēt vispārējos astronomiskos novērojumus. Taču SpaceX dibinātājs Elans Masks iepriekš Twitter vietnē ir atklājis kādu būtisku informāciju, kas saistīta ar satelītu spožumu. Viņš ziņojis, ka Starlink satelīti turpmāk tiks aprīkoti ar “saulessargiem”, lai tos padarītu blāvākus.

Mēs veicam dažus pasākumus, lai samazinātu satelītu spilgtumu,” viņš rakstīja. “Laikā, kad tie maina orbītas un mainās saules paneļu leņķis, tiem vajadzētu būt mazāk pamanāmiem, jo, sākot ar 9. pacelšanās reizi, visiem satelītiem tiks pievienoti saules aizsargi.”

Kopš 2019. gada maija uzņēmums ir palaidis orbītā 420 Starlink satelītus. Kopā tie ir 422, jo 2018. gadā tika palaisti divi pirmie prototipu satelīti. Šis bija SpaceX sestais reiss šogad, un tas iezīmē 84. lidojumu ar Falcon-9 raķeti. Tas padara Falcon-9 par visvairāk izmantoto ASV raķeti.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us