SpaceX sāk piedāvāt Starlink pakalpojumus par 99 ASV dolāriem mēnesī

Starlink datu pakalpojums

Pagājušajā naktī SpaceX uzaicināja dažus lietotājus pievienoties Starlink programmas publiskai beta testēšanai, kuras mērķis ir nodrošināt globālu interneta pārklājumu no kosmosa. Lai pievienotos beta testam ar nosaukumu ‘Better Than Nothing Beta’ jeb ‘Labāk kā nekas Beta’, lietotājiem ir jāiegādājas visas šim mērķim paredzētās Starlink iekārtas par 499 dolāriem un pēc tam par pašu pakalpojumu jāmaksā 99 dolāru mēneša maksa.

Uzņēmums izsūtīja e-pastus cilvēkiem, kuri bija reģistrējušies Starlink vietnē, par jaunumu saņemšanu. Kāds lietotājs vakar vakarā Reddit vietnē iesūtīja e-pastu, un CNBC vēlāk šo e-pastu apstiprināja

https://i.imgur.com/rIqHpBY.jpg

E-pastā ir aprakstīts tas, ko beta lietotāji var sagaidīt no sākotnējās Starlink sistēmas. “Gaidiet, ka nākamo vairāku mēnešu laikā datu ātrums mainīsies no 50 MB/s līdz 150 MB/s un latentums no 20 ms līdz 40 ms, jo uzlabosim Starlink sistēmu,” teikts e-pastā. “Būs arī īsi periodi, kurā vispār nebūs savienojuma.” SpaceX e-pastā apgalvo, ka latentums un datu ātrums uzlabosies, uzņēmumam palaižot vairāk satelītu un uzstādot vairāk zemes staciju, lai saņemtu signālus no satelītiem. Uzņēmums arī atzīmē, ka turpinās atjaunināt tīkla programmatūru, un sagaida, ka līdz 2021. gadam latentums samazināsies līdz 16ms līdz 19ms.

Attiecībā uz Starlink, SpaceX paredz gandrīz 12 000 satelītu milzīga ‘zvaigznāja’ palaišanu zemajā orbītā virs Zemes. Tas nodrošinās nepārtrauktus platjoslas interneta pakalpojumus. Uzņēmums apgalvo, ka ir vajadzīgs tik milzīgs satelītu skaits, lai vismaz viens satelīts visu laiku atrastos virs jebkura zemeslodes apgabala. Līdz šim SpaceX ir palaiduši gandrīz 900 Starlink satelītu.

Nepieciešamais aprīkojums

Lai izveidotu savienojumu ar sistēmu, lietotājiem būs jāiegādājas viens no SpaceX lietotāju termināliem, kuru izpilddirektors Īlans Masks ir raksturojis kā līdzīgu “NLO uz kociņa”. Jaunajā e-pastā SpaceX saka, ka lietotāja terminālis, statīvs un Wi-Fi maršrutētājs kopā maksās 499 ASV dolāru. E-pasts nodrošina saiti lietotājiem, lai pasūtītu aprīkojumu.

Turklāt SpaceX ir ieviesis lietotni Starlink, kas palīdzēs beta lietotājiem iestatīt savas sistēmas. Izmantojot paplašināto realitāti, lietotne ļauj lietotājiem meklēt debess apgabalus ar netraucētiem skatiem. Tā tiks nodrošināts, ka lietotāju termināliem ir tiešs savienojums ar satelītiem. Lietotne arī iepazīstina cilvēkus ar iestatīšanas procesu. Lietotnes aprakstā arī norādīts, ka publiskā beta testēšana tiks sākta ar Amerikas Savienotajās Valstīs un Kanādā 2020. gadā.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us