Šodien tiešraidē būs skatāms SpaceX Crew Dragon vēsturiskais lidojums

Šonakt 23:33 pēc Latvijas laika tiešraidē būs iespējams vērot patiesi vēsturisku notikumu. Kompānija SpaceX pirmo reizi sūtīs kosmosā pasažierus. Šī būs pirmā reize 9 gadu laikā, kopš Amerikas pēdējā lidojuma ar pasažieriem un pirmā reize, kad šo pakalpojumu sniedz privāta kompānija.

Vēsturiskais lidojums patiesībā ir tests. Tas ir kompānijas SpaceX pēdējais lielais pārbaudījums, kas ir kā daļa no NASA komerciālās komandu programmas (NASA Commercial Crew Program). Eksperimentālās programmas iniciatīva bija piesaistīt kompānijas, kas priekš NASA radītu jaunu kosmosa kuģi. Tam ir jābūt spējīgam transportēt pasažierus uz un no Starptautiskās kosmosa stacijas. SpaceX ieguldījums šajā programmā ir jauna cilvēku pārvadāšanas kapsula ar nosaukumu Crew Dragon. Tā jau vairākkārt ir veikusi lidojumus, taču šī būs pirmā reize, kad tajā atradīsies cilvēki.

Misijā, kuras nosaukums ir Demo-2, dosies NASA astronauti Bobs Behnkens (Bob Behnken) un Dags Harlijs (Doug Hurley). Kosmosa kuģis Crew Dragon atradīsies virs Falcon 9 raķetes. Pacelšanās ir plānota 23:33 pēc Latvijas laika no NASA Kenedija kosmosa centra Kanaveralas ragā, Floridā.

To ir iespējams vērot šeit – NASA TV Youtube kanālā, sākot no plkst. 7:00. 

Visas dienas garumā būs iespējams vērot dažādas intervijas un ziņas par gaidāmo lidojumu. Jāuzsver, ka lidojums notiks tikai labu laikapstākļu gadījumā.

http://datuve/raksts/7172/nasa-izzino-pirmo-astronautu-testa-lidojuma-datumu-ar-spacex-crew-dragon/
http://datuve/raksts/6725/spacex-nakamaja-gada-sutis-3-turistus-uz-starptautisko-kosmosa-staciju/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us