Sliktu laika apstākļu dēļ tiek pārcelts SpaceX lidojums

Tikai 17 minūtes pirms plānotās pacelšanās SpaceX atlika savu pirmo apkalpes lidojumu kosmosā. Iemesls – slikti laika apstākļi. Abi SpaceX kapsulā esošie pasažieri – NASA astronauti Bobs Behnkens (Bob Behnken) un Dags Harlijs (Doug Hurley) – sestdien, 30. maijā lidojumam gatavosies vēlreiz.

Nedomāju, ka mums izdosies veikt šo lidojumu,” vakar bija dzirdams misijas vadības audio ierakstā.

Vislielākās bažas par SpaceX lidojumu izraisīja elektrificēti mākoņi apgabalā ap Kanaveralas ragu, Floridā, no kurienes paredzēts pacelties Falcon 9 raķetei. Elektrificēti mākoņi ir īpaši bīstami raķešu palaišanai. Ja raķete lido pietiekami tuvu, zibens var trāpīt transportlīdzeklī un nodarīt kaitējumu. Misijas kontrolieri prognozēja, ka laika apstākļi būs noskaidrojušies 10 minūtes pēc palaišanas. Taču plānotajā pacelšanās laikā, kas bija 23:33 pēc Latvijas laika, laikapstākļi bija slikti.

Misijas kontrole astronautiem sniedza sliktas ziņas. “Diemžēl šodien negrasāmies startēt,” apkalpei sacīja kāds inženieris. “Tas bija liels komandas ieguldījums, mēs saprotam un tiekamies turpat,” Harlijs atbildēja.

SpaceX lidojumu mēģinās veikt vēlreiz – sestdien plkst. 10:22 pēc Latvijas laika. NASA un SpaceX misijas tiešraides translāciju sāks plkst. 6:00.

http://datuve/raksts/7172/nasa-izzino-pirmo-astronautu-testa-lidojuma-datumu-ar-spacex-crew-dragon/
http://datuve/raksts/6725/spacex-nakamaja-gada-sutis-3-turistus-uz-starptautisko-kosmosa-staciju/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us