Samsung ieņem tehnoloģiju industrijas līderpozīcijas Dow Jones Ilgtspējas indeksa gada pārskatā

Dow Jones Ilgtspējas indeksa (DJSI) 2011.gada pārskatā uzņēmums Samsung Electronics ir pasludināts par pasaulē vadošo ilgtspējīgu tehnoloģiju ražotāju, tādējādi industrijai apliecinot savus augstākā līmeņa sasniegumus ekonomikas, sociālajā un vides aizsardzības sfērās.

DJSI indeksā Samsung ieguva 86 punktus – tas ir augstākais ilgtspējas novērtējuma indekss 52 uzņēmumu vidū tehnoloģiju sektorā, kurā ietilpst četras nozares: pusvadītāji, komunikācijas tehnoloģijas, datoraparatūra un biroja elektronikas aprīkojums. Tehnoloģiju sektorā no trim galvenajām vērtētajām ilgtspējas jomām Samsung savas līderpozīcijas ieņēma, pateicoties izcilībai divās jomās – vides aizsardzībā un ekonomikā.

“Samsung ir gandarīts, ka mūsu rūpes par ilgtspējīgu attīstību ir novērtētas Dow Jones pārskatā,” sacīja Samsung Electronics Partneru sadarbības centra izpildviceprezidents un vadītājs Bjungsuks Čojs (Byungsuk Choi). “Šis panākums atspoguļo Samsung ticību tam, ka mēs spējam paveikt pozitīvas lietas, aizsargājot apkārtējo vidi un palīdzot sabiedrībai, kurā mēs darbojamies, vienlaikus uzturot ekonomiski efektīvu biznesu.”

Atzīmējot Samsung iniciatīvu rūpēties par apkārtējo vidi, Dow Jones Ilgtspējas indeksa gada pārskats galvenokārt uzsver uzņēmuma vadošās pozīcijas tādās jomās kā Klimata stratēģijas izstrāde un realizēšana, Vides ziņojumi un Produktu pārvaldība. Salīdzinot ar 2008. gada līmeni, 2011. gada pirmajā pusē Samsung savās ražotnēs tirdzniecības normalizēto siltumnīcefekta gāzu emisiju apjomu ir samazinājis par 38 procentiem, tādējādi veiksmīgi virzoties uz savu mērķi līdz 2013. gadam sasniegt 50 procentu emisiju apjoma samazinājumu. Uzņēmums īsteno arī pārstrādes un produktu atpakaļatdošanas programmas vairāk nekā 60 valstīs visā pasaulē. Piemēram, Samsung Recycling Direct programma jau funkcionē vairāk nekā 1150 punktos Ziemeļamerikā.

Ekonomikas sfērā Samsung ir saņēmis tehnoloģiju sektora augstāko novērtējumu par Produktu kvalitātes un Produktu atsaukumu pārvaldību, par Riska un krīzes pārvaldību, kā arī par Klientu attiecību pārvaldību.

Pirmo reizi Dow Jones Ilgtspējas indeksa sarakstā Samsung tika iekļauts 2009. gada septembrī. Gadu vēlāk, 2010. gada septembrī, uzņēmums jau saņēma pirmo augstākās kategorijas novērtējumu pusvadītāju izstrādājumu jomā – Samsung kopējais novērtējums no sektora līdera atpalika tikai par dažiem procentiem.

Dow Jones Ilgtspējas indeksa saraksts pirmo reizi tika apkopots 1999. gadā, un pašreiz tas kalpo kā pasaulē vadošo uzņēmumu ilgtspējas snieguma izvērtēšanas instruments. Uzņēmumu iekļaušana DJSI Pasaules sarakstā ir atkarīga no rūpīga ekonomisko, vides un sociālo snieguma kritēriju izvērtēšanas, ko veic Ilgtspējas vērtību pārvalde (Sustainable Asset Management (SAM)) – investīciju speciālistu grupa, kas pastiprināti koncentrējas uz ilgtspējas investīciju stratēģijām. Papildu informācijai lūgums apmeklēt interneta vietni www.sustainability-index.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us