Radiofrekvenču spektru atver mobilajiem platjoslas sakariem

Parlaments trešdien apstiprināja ar dalībvalstīm panākto vienošanos par to, ka radiofrekvenču spektru, kas atbrīvojas, pārejot no analogās televīzijas uz digitālo, padarīs pieejamu bezvadu platjoslas pakalpojumiem. Tas palīdzēs strauji paplašināt bezvadu platjoslas pakalpojumu izmantošanu.

“Pirmā ES politika radiospektra izmantošanas jomā ļaus Eiropas Savienībai atgūt pasaulē vadošo lomu bezvadu sakaros. Tas optimizēs frekvenču izmantošanu visu viedtālruņu un citu bezvadu digitālo ierīču lietotāju interesēs. Radiofrekvenču spektra politika ir būtisks pamats vienota Eiropas digitālā tirgus izveidošanai”, norādīja deputāts Gunnars Hekmarks, atbildīgais par tiesību akta virzību Parlamentā.

Radiofrekvenču spektra piešķiršana ir dalībvalstu, nevis ES kompetencē, tomēr ES līmenī jāvienojas par noteikumiem, kā spektru sadalīt starp interneta nodrošinātājiem un lietotājiem.

[b]2013. gadā — analogās TV aizvietošana ar bezvadu platjoslas satiksmi [/b]
Saskaņā ar panākto vienošanos 800 MHz frekvenču joslu, ko pašlaik izmanto televīzijai, no 2013. gada 1. janvāra visās dalībvalstīs jādara pieejamu bezvadu platjoslas pakalpojumiem. Tas palīdzēs izveidot Eiropas līmeņa telekomunikāciju tirgu, kurā jauni pakalpojumi var radīt jaunas iespējas 500 miljoniem ES patērētāju, veicinot arī ekonomikas izaugsmi.

[b]Līdz 2015. gadam — vairāk vietas mobilo datu satiksmei[/b]
Saskaņā ar jauno tiesību aktu un pēc Parlamenta prasības līdz 2015. gadam vismaz 1200 MHz plats radiofrekvenču spektrs ir jāpiešķir bezvadu pakalpojumiem. Komisijai ne vēlāk kā 2015. gada janvārī jāizvērtē, vai vajadzīgi pasākumi, lai saskaņotu papildu spektra joslas ar mērķi apmierināt mobilās datu pārraides eksponenciālo pieaugumu.
 
[b]Saites[/b]
– Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (klikšķināt uz 15.02.2012) – [url=http://www.europarl.europa.eu/plenary/lv/texts-adopted.html]šeit[/url]
– Debašu videoieraksts (klikšķināt uz 15.02.2012) – [url=http://www.europarl.europa.eu/ep-live/lv/plenary/search-by-date]šeit [/url]
– Preses konferences videoieraksts (15.02.2012) – [url=http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/other-events/video?event=20120215-1430-SPECIAL-UNKN&vodtype=Live]šeit[/url]
– Deputāts Gunnars Hekmarks (EPP, SE) – [url=http://www.europarl.europa.eu/meps/lv/28124/Gunnar_HKMARK.html]šeit[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us